Стівену Кінгу – 70!

stiven_king1

Бібліографія Стівена Кінга налічує понад 50 романів, а також безліч оповідань і повістей у жанрах: жах, фантастика, трилер, драма, детектив, фентезі.

– Стівен Кінг народився 21 вересня 1947. В родині вже зростав старший брат, якого батьки всиновили у 1945-му. Батько – Дональд Кінг, бувалий моряк, подорожував по всьому світу. Після Другої світової війни Дональд звільнився з флоту і влаштувався працювати торговим агентом, пропонуючи покупцям пилососи. Та його обтяжувало сімейне життя. У 1949 році батько Стівена пішов купити цигарок і додому не повернувся. Мати виховала хлопців самотужки.

– У 7-річному віці Стів разом із братом почав видавати газету та поширювати її між родичами й сусідами. Так почалась його велика письменницька дорога.

stiven_king

– У дитинстві Стів став свідком страшної трагедії: на його очах загинув одноліток, який потрапив під колеса товарного потяга. Ця подія, безперечно, справила вплив на його творчість. Сам він також став жертвою аварії, переживши на власному тілі численні переломи та забої.

– Першою публікацією С. Кінга у 1965 році стала історія «Я був підлітком, грабував могили». Автору було лише 18 років.

– Закінчвши школу, Стівен вагався – вчитися йому далі чи завербуватись добровольцем до В’єтнаму? Через поганий зір він таки вирішив не йти до війська.

– Кінг вступив у коледж, де почав готуватися до вступу в університет. Хлопець влаштувався на ткацьку фабрику, щоб заробити грошенят на навчання. Стів клеїв упаковки для товару і складав їх у контейнери. В проміжках між роботою відганяв хмари агресивних щурів, якими кишів підвал. Пізніше ці враження стали основою для розповіді «Нічна зміна».

– У серпні 1966 року Стівен Кінг навчався в університету штату Мен на англ. філології та одночасно – у педагогічному коледжі.

– Зі своєю дружиною С. Кінг познайомився ще навчаючись в університеті. Через рік після знайомства вони одружилися. У них троє дітей.

– Слава прийшла до Стівена Кінга завдяки одному випадку. Якось він викинув у смітник свій недописаний роман “Керрі”. Однак дружина знайшла його, прочитала і порадила дописати. Видавництво запропонувало за цей твір солідний гонорар – так автор став популярним і залишив роботу вчителя. Невдовзі після виходу “Керрі” режисер Браян де Пальма зняв однойменний кривавий фільм жахів.

– Наприкінці 1970-их Стівен Кінг писав під псевдонімом Річард Бахман. Деякі біографи письменника стверджують, що видання книг під вигаданим ім’ям було продиктовано невпевненістю романіста в собі.

– Стівен Кінг завжди визнавав, що черпає натхнення у творах славетних письменників. Однак, чимало хто із колег по письменницькому цеху вважає цього автора більше попсовим, аніж серйозним. Та це не завадило йому стати безбожно популярним.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

– Песик Снупі є одним з улюбленців Кінга. Його можна зустріти майже в будь-якому романі письменника.

– Книгу “Лють” Кінг сам вирішив вилучити з продажу. Це сталося після того, як в Канзасі був реальний випадок стрілянини в школі. А у вбивці знайшли видання книги.

– Романи «Втеча з Шоушенка» і «Зелена миля» стали популярними фільмами.

– Примітно й те, що Стівен Кінг не користується мобільним телефоном. Відповість на питання “чому”, швидше за все, можна знайти в його книзі “Мобільник”.

– Одна із улюблених цитати С. Кінга: “Бути дитиною – означає вчитися жити, Дорослим – вчитися вмирати.”

stiven_king2