Дрібна моторика як порятунок для жінки!

Давні жінки не сиділи в ґаджетах – вони плели, ліпили, вишивали, перебирали зерно – словом, рухали пальцями. І це допомагало їм не хворіти!

dribna_motorika2

Дрібна моторика – це злагоджена і уміла робота наших пальців. Вона тому і називається дрібною, що пальці змушені виконувати складні та тонкі рухи. На кистях рук розташовано безліч рефлекторних точок, від яких йдуть імпульси в центральну нервову систему.

Масажуючи певні точки, можна впливати на внутрішні органи, які із цими точками пов’язані. Так, масаж великого пальця підвищує активність головного мозку. Вказівний палець пов’язаний зі шлунком, середній – із кишківником. Масаж безіменного пальця позитивно позначається на роботі печінки та нирок, а мізинця – на роботі серця.

Про це чудово знають психологи та педіатри. Саме тому вони закликають розвивати дрібну моторику в дошкільнят. Перевірено, що діти, які частіше працюють пальчиками, швидше розвиваються і починають говорити. От з віком ця звичка – працювати пальцями – стає чомусь неактуальною. А дарма.

Дорослі часто вважають ручну працю чимось зайвим. Однак, не всі. Бо глибоко на підсвідомому рівні наші пальці таки рятують голову від застою. Особливо якщо жінка – сенсорик і не може всидіти без роботи або без рухання пальцями. Бодай тісто замісити – і це вже прогрес! Саме тому, навіть катастрофічно не маючи часу, декотрі жінки так натхненно вишивають, складають пазли, мозаїку, нанизують коралики, перебирають гречку і лузають насіння. Бо це їх рятує від застою в голові!

Більшість жінок таки не можуть витлумачити, для чого їм це. Та факт очевидний – після таких міні-вправ вони почуваються краще. До того ж, матусі, у яких маленькі діти, мають чудову нагоду проробляти дрібну моторику зі своїми малючками.

Діти-дошкільнята пізнають світ через дотики. І тому матусі можуть допомогти їм ліпити, розкладати ґудзики, перебирати зерно, нанизувати намистини, вишивати, шити, місити, малювати, шнурувати…

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Також дуже добре, коли діти грають на музичних інструментах. Це у поєднанні із дрібною моторикою розвиває й естетичний смак і музикальний слух. Ці заняття приносять не тільки користь, але і позитивний настрій. Зрештою, дорослим також ніхто не забороняє грати на музичних інструментах і в такий спосіб звеселяти душу простими мелодіями.

Є у дрібній моториці ще одна велика користь: вона відволікає нас від бездумного повзання нетрями інтернету і пасивного совгання пальцем по сенсорному екрану. І це мабуть найкраще, що можна придумати в час тотально “заґадженого” (від слова “ґаджет”) сьогодення.