Примула або первоцвіт

Весна обдаровує нас квітами-первоцвітами. Є серед них і примула – невеличка оксамитова квітка.

Первоцвіти з латини й перекладають як Primulaceae – ті, що зацвітають першими. Є серед них і добре знана примула – невеличка квітка із п’ятьмя пелюстками. Вона буває різних кольорів: білою, жовтою, рожевою, бузковою.

Цвіте примула одразу ж, як тільки розтане сніг та з’являється перша смілива травичка.

primula_kvitka

Примула пов’язана із кількома цікавими легендами. Одна з цих леегнд прийшла до нас від стародавніх греків. Якось зібралися грецькі боги на Олімпі, своїй священній горі та стали вирішувати долю юнака, який не міг рухатись. Погодились грецькі боги перетворити юнака на квітку, аби в новій своїй сутності він допомагав людям від всіляких хвороб, а зокрема від паралічу. Так і з’явилася народна назва примули – «паралічна трава».

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Британці вірять, що під листям примули ховаються маленькі феї та гноми, аби не намокнути під дощем. А ще вони вірять, що у місячну ніч ці ж таки феї та гноми підвішують до примул росинки, які світяться наче чарівні ліхтарики.

Існує й така легенда про примули. Якось апостол Петро, тримаючи ключі від раю, довідався, що хтось хоче проникнути в Едем, позаяк має підроблені ключі. Вражений такою жахливою звісткою, апостол з переляку випустив з рук свої золоті ключі. Падаючи з небес на нашу Землю, ці ключі стали жовтими квітами. Навіть ангел, якого св. Петро відрядив на Землю, не зміг перехопити найбільшого Петрового скарбу. Там, де впав ключ від раю, виросла квітка. І відтоді щороку з них виростають квіти, які відмикають нам двері до теплої погоди, до теплого літа… Погодьтеся ж, гарна легенда.

фото – Оксана Кришталева, Львів