Ромашка: любить – не любить…

Ромашку в народі називають невістулькою, роменом, невісткою, рум’янком. Росте вона майже всюди в Україні. Однак батьківщиною ромашки, як не дивно, визнають далеку Америку, адже про цю квітку європейці дізналися тільки після знаменитої подорожі Колумба.

Окремі її види є лікувальними – засушені квіти продають в аптеках для виготовлення настоянок і лікувальних фіто чаїв. Ромашка має чимало корисних властивостей. Її застосовують для знезараження ран, лікування шкіри і слизової оболонки. Крім того, вона активно впливає на внутрішні органи, має жовчогінну та протимікробну дії, що використовується при лікуванні шлунково-кишкового тракту. А ще ромашка позитивно впливає на нервову систему.

Дуже схожа до ромашки інша квітка – КОРОЛИЦЯ. Часто рослини цього роду неправильно називають ромашкою, від якої вона відрізняється цілісними листками (у ромашки листки перистоскладні).

Наші прабабусі любили покладатися на долю випадку і вгадували свою долю, ворожачи на квітах. Пелюстки в ромашки зручні для зривання, саме тому її й обрали для любовних пророкувань. Тепер цю просту і невибагливу квітку використовують для букетів та плекають на приватних грядочках. І все ж… є одна гарна легенда з Полтавщини, яка пояснює, чому ж усе-таки на ромашках ворожать.

ЛЕГЕНДА ПРО РОМАШКУ

Кажуть, коли з неба падає зірка, хтось помирає. А насправді це не так. Якщо падає зірка — народжується людина. Дивиться зірочка на землю, за всім спостерігає і мріє стати людиною. Це бажання стає таким сильним, що зірка не втримується і падає вниз. І відразу десь заплаче дитина, сповіщаючи про своє народження. Отже, кожне немовлятко отримує небесну душу.

Син Цариці Ночі дуже заздрив людям. Захотілося і йому мати зоряну душу. Запитав царевич у Білої Зорі, як це зробити. Та вона відповіла, що лише тому може подарувати зоряну душу, кого полюбить.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

З того часу він почав стежити за зірочкою, яка незабаром почала міняти колір, затремтіла, готуючись падати.

Замислив темний принц хитрощами оволодіти Білою Зіркою. Він створив з нічних туманів подобу дитини. Та коли Зірка впала і торкнулася дитини, там не залишилася, бо не відчула тепла, любові. Кинувся принц Ночі, щоб схопити її, але Зірка розсипалася сріблястими іскрами по луках, полях, перетворившись на дивні квіти — ромашки, бо не могла вже повернутися до рідного неба.

Заревів царевич від люті, почав обривати пелюстки квітів і запитувати:

— Любить — не любить? Любить — не любить?

Падають пелюстки на землю, а квіти мовчать. Говорять, що хтось із людей підслухав ті слова принца і теж почав запитувати у ромашки, чи любить вона.