Вино і виноград

vino

– Слово вино в перекладі зі санскриту означає «любити». Це слово згадано у Біблії 450 разів.

– Наука, що вивчає вина — енологія.Страх або ненависть вина – ойнофобія.

– Сортів винограду у світі — понад 8000. Для зручності вони діляться на чотири основні: столові, винні, “на родзинки” і виноград для виготовлення солодких соків. Найбільш популярні такі різновиди винограду: мускат, дамські пальчики, ізабелла, киш-миш (без кісточок), совіньйон, шардоне, каберне, мерло, сапераві та інші.

– Так як у винограді міститься велика кількість глюкози і фруктози, це сприяє поліпшенню роботи головного мозку. Однак, виноград підходить не усім, особливо великими порціями.

– Для того, щоб виготовити одну пляшку вина, необхідно 600 виноградин, а з 1 тонни винограду можна наповнити 720 пляшок вина.

– Зображення грон винограду або ж виноградної лози є на багатьох гербах міст: Ялта, Чугуїв, Телаві, Ізюм, Ташкент, Білгород – Дністровський. Побачити зображення винограду можна було так само і на гербах чотирьох республік, які входили до складу СРСР: Молдавська РСР, Вірменська РСР, Туркменська РСР і Грузинська РСР.

– Майже 80 тисяч квадратних кілометрів на планеті засаджено виноградом. 71% врожаю використовується для виробництва вина, 27% вживається як свіжих фруктів і 2% в якості сухофруктів. Країни-лідери з вирощування винних сортів: Іспанія (11750 км ²), Франція (8640 км ²), Італія (8270 км ²).

– Найбільше винарень в Україні зосереджено в Одеській області, у Криму і на Закарпатті.

– За класифікацією, вина діляться на 2 види: столові та десертні.

– Запах молодого вина називається ароматом, в той час як більш зріле іменують «букетом».

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

– Іноді терміном “молоде вино” позначають юних митців, котрі ще “формуються” у своїй творчості, дозрівають і вибухають у своїх шалених ідеях. Непереброджене вино має властивість шипіти і пінитися — звідси й порівняння із бурхливою юністю.

– Шампанське вино, одне з найбільших ігристих вин, дуже популярне в світі. Вважають, що його винайшов монах бенедиктинців П’єр Періньон (1638-1715). Він лише додав багато способів поліпшення виробництва шампанських вин, які використовуються і в наші дні. Кажуть, що коли він пив цей чудовий напій, то примовляв: «Я п’ю зірки».

– Найбільша пляшка вина в світі має висоту 1,8 метра і вагу 585 кг. Її наповнили п’ять австралійських виноробів вином з винограду сорту Шираз. Продукт назвали «П’ять чеснот». Велику пляшку закупорили пробкою з пня дерева, оціненою в 3,5 тисячі доларів. Якщо заповнювати цей бутель вином зі звичайної тари, то буде потрібно 387 звичайних пляшок вина.

– Найбільша діжка для вина – знаменита Гейдельберзька , зроблена з високоякісного дуба відомим німецьким майстром М. Вернером для витримки вина, яке поставлялося до двору високопоставлених вельмож. Її місткість – 212 422 літра.

– Професійні дегустатори вина — сомельє — працюють у найдорожчих ресторанах і пропонують вишуканим клієнтам унікальні колекційні вина. Для цього вони не тільки вивчають інтереси клієнтів, а й поєднують сорт і смак вина із побажаннями замовників — для романтичного вечора, для покращення апетиту, для створення відповідного ефекту тощо.

– Дегустатори вин розкручують вино в келиху для того, щоб воно почало виділяти свої аромати. Більшість з них наповнюють келихи не більше, ніж на третину, щоб під час розкручування вино не розхлюпувати, а аромат залишався всередині келиха.

– Біле вино бажано відкорковувати безпосередньо перед тим, як розлити по келихах. Червоне вино краще відкорковувати за 30-40 хвилин до вживання, щоб дати вину насититися киснем.

– Червоне вино — справжні ліки. Воно зміцнює імунітет, зменшує кількість шкідливого впливу тютюнового диму, а також запобігає виникненню тромбів.Червоне вино зазвичай кращий антиоксидант, ніж біле, так як містить речовину під назвою резвератрол, яке і має властивості, що захищають серце.

– У стародавній Греції господар застілля повинен був обов’язково першим відсьорбнути трохи вина, щоб показати гостям, що воно не отруєне, звідки і пішла фраза «За Ваше здоров’я».

– Фраза «Вимовляти тост» походить від звички древніх римлян кидати в чашу з вином шматочок підсмаженого хліба, «тосту», щоб пом’якшити неприємний присмак або зайву кислотність.