Які в нього вуса!

vusa

Так уже є – вуса в юнаків виростають у віці 15-16 років і є свідченням того, що хлопець уже не дитина, що він статево зрілий і прямує до цілком дорослого життя. Це – час своєрідного ритуалу першого гоління, а відтак і майже щоденного догляду за вусами і бородою або ретельне гоління, аби ні вусів, ні бороди не було. Вуса у поєднанні із низьким чоловічим голосом є детектором того, що хлопець став мужчиною. Зрештою, і серед дорослих чоловіків є мода на вуса та їхню форму. І не тільки мода, а й певний соціальний статус.

Так у давнину носити вуса мали право тільки одружені чоловіки, які остепенилися. За тим, що навіть дорослий мужчина без вусів, можна було «відчитати», що він ще парубок і виглядає значно молодшим за своїх одружених однолітків. На щастя, сучасні звичаї не ставлять таких умов чоловікам і вуса є більше особистою потребою чи модою. Або вуса, або їхня відсутність.

У Європі скіфи та кельти носили тільки вуса, а в Київській Русі додавали до вусів бороду у похилому віці. Так князь Володимир Великий носив лише вуса, а віддалившись від політичних справ на схилі років мешкаючи не в столиці м. Києві відпустив і бороду. Вважали, що борода – ознака поважного віку і право не голитися щодня. Навіть у наш час бородатий чоловік виглядає старшим. І варто йому зголити бороду, як він «скидає» з обличчя 15-20 років.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

У скіфів та кельтів була традиція кінці вусів заплітати у косички, що рідко зустрічається серед сучасних носіїв вус. Яворницький Д. І. в «Історії запорозьких козаків» згадує про моду козаків відрощувати такі довгі кінці вусів – так звані козацькі вуса. Часто використовувані в Європі були (й в Україні зокрема) «польський» стиль вус (охайне виголення лише країв вус на рівні країв губ відоме сучасним перукарям як «Шеврон»), «австрійський» або «французький» (вертикальне підняття скручуваних кінцівок вус відоме сучасним перукарям як «Далі»), «українсько-козацький» названий сучасними перукарями як «Підкова» або «Фу Манчу». Серед шляхти Речі Посполитої (до складу цього державного утворення входила і Україна) була мода на «англійський» та «козацький» стиль вусів.

vusa3

ЦІКАВО ПРО ВУСА

– Перші спогади про вуса з’явилися ще в 300 році до н. е.. Недалеко від кордонів нинішніх Китаю, Монголії і Казахстану археологи знайшли зображення вершника, обличчя якого прикрашали широкі вуса. До речі, крім рослинності на обличчі, вчені помітили і татуювання на тілі хлопця.

– За формою і довжиною вусів можна дізнатися характер чоловіка. Володар густих і пишних, швидше за все, наполегливий і рішучий, а якщо він не любить за ними стежити – ще й егоїстичний. Тонкі вуса – свідчать про не менш тонку душевну організацію людини, її схильність до естетизму. Вуса, що дістають до підборіддя, говорять про прагнення чоловіка домінувати в суспільстві і всім нав’язувати свою волю. Якщо кінчики вусів “дивляться” вгору, такий вусань – великий витівник, любить пожартувати і цінує хороший гумор. Маленькі вуса носять скромники, великі – інтелігенти. Звисаючі кінчики вусів – знак того, що чоловік при прийнятті рішень більше керується інстинктом, ніж розумом.

– Більшість жінок негативно ставляться до чоловічих вусів. При поцілунку вуса лоскочуть і поколюють. Однак, 68% жінок стверджують, що вусаті чоловіки є кращими коханцями, ніж їх поголені конкуренти. Важко іноді зрозуміти жінок…

– Дуже люблять вуса жителі Індії. Саме в цій країні проживає світовий рекордсмен по довжині вусів – Рам Чаухану. Кожен його вус має довжину більше 4-х метрів. Щоб відростити такий «скарб», індієць витратив від 25 до 40 років.

– Дослідження пивоварних компаній показали, що вусаті чоловіки п’ють більше пива, ніж безвусі. Колись гусари, втираючи вуса після пива, автоматично закручували їх догори. Так і з’явились славетні «гусарські вуса».

– Люди, котрі ніколи не мали вусів, вважають вусатих і бородатих лінивими. Але насправді це не так. За вусами і бородою іноді треба доглядати більше, аніж через день голитися. Відомо, що волосся відростає нерівномірно, і через кілька днів охайна борода і рівні вуса можуть стирчати, як віхоть, у різні боки. Тому гарні вуса – така ж ознака охайності, як і чисто виголене чоловіче обличчя.