9 листопада – День книги рекордів Гіннеса

ginnes

Одного листопадового дня 1951 року Г’ю Бівер вирушив із друзями на полювання. Увечері в барі між чоловіками спалахнула суперечка, яка з диких птахів найшвидша: шотландська куріпка чи золотиста сивка. Чоловіки перегорнули кілька різних довідників, але відповіді не знайшли. Тоді Бівер вирішив створити книгу, в якій будуть зібрані всі рекорди.

Чоловік вирішив назвати її «Гіннес», на честь стародавнього родового імені сера Г’ю. (Інша версія – на честь своєї пивоварні). Готуючи книгу до друку, він створив навіть особливе агентство, що реєструвало цікаві, неординарні рекорди.

Над книгою працювали власники одного з інформаційних агентств брати Норріс та Росс Макуіртерам. Вони зібрали безліч інформації про різноманітні досягнення, а також заручилися свідченнями багатьох експертів, авторитетних фахівців на рахунок їх правдивості.На сьогодні Книга рекордів Гіннеса – найбільш тиражована і захищена авторським правом.

Українці також знайшли місце у Книзі рекордів Гіннеса.

Так, зокрема у спортивних досягненнях варто відзначити Ларису Латиніну, якій досі немає рівних за кількістю олімпійських нагород серед жінок. Вона підіймалась на п’єдестал 14 разів, і 9 – по золото.

Сергій Бубка за свою кар’єру встановив аж 35 світових рекордів.

Саме українець носив титул найвищої людини світу. Зріст Леоніда Стадника – 2 метри 57 сантиметрів.

У віці 65 років львів’янин Павло Рєзвой переплив Атлантичний океан на човні зі звичайними веслами. Згодом п. Павло підкорив ще й Індійський океан.

Рекорд українців – 110 годин безперервного співу. А у декламуванні Кобзаря протягом 456 годин (19 діб) українці перевершили мексиканців на 59 годин. Щоправда, мексиканці декламували зовсім не Кобзар, а щось своє.

Зрештою, рекорд, який важко заперечити – це розмах одного крила у найбільшого літака у світі Ан-225 Мрія – приголомшливі 88 метрів. І цей літак – український.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Віднедавна створено в Україні Національний Реєстр Рекордів. Точніше з 10 жовтня 1989 року. Він посідає лідируючу позицію у сфері реєстрації та популяризації українських та світових досягнень в Україні. Завдання Національного Реєстру Рекордів полягає у створенні сприятливих стартових можливостей для кожного, хто прагне зафіксувати власний рекорд, незалежно від статусу і соціального положення, а також захист прав та інтересів рекордсменів. Президент Національного Реєстру Рекордів — український спортивний журналіст та телеведучий Валентин Щербачов.