18 травня – міжнародний День музеїв

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. В Україні влаштовують ніч у музеї, супроводжують виставки іграми-квестами, розповідями у костюмах і виставами-містеріями, а також влаштовують туристам суттєві знижки. Це – класно, адже музеї такими й повинні бути: живими, цікавими, активними.
Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на засіданні Міжнародної ради музеїв прийняли пропозицію про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах світу.
НАЙДИВНІШІ МУЗЕЇ СВІТУ
Одним з них став МУЗЕЙ КОВБАС, розташований у Німеччині. Currywurst Museum в Берліні розповідає кожному відвідувачеві про історію і способи приготування ковбасок.
У Токіо існує незвичайний МУЗЕЙ ПАРАЗИТІВ. Тут зібрано понад 300 експонатів, включаючи 90-метрового солітера, якого витягли жінки. У музеї можна уважно розглянути заражені паразитами органи та інші моторошні речі. Сам музей був створений чотирма вченими, що спеціалізуються на вивченні мікроорганізмів. І його великий плюс полягає в тому, що він безкоштовний. Також тут можна придбати футболки з зображенням паразитів і брелки з мертвими паразитами всередині.
У Барселоні розташувався МУЗЕЙ КАТАФАЛКІВ. Там панує моторошна тиша, і відвідувачі повільно пересуваються від багато прикрашених катафалків XVIII століття до сучасних чорним автомобілів. Таким чином абсолютно безкоштовно Каталонія повертається до туристів своєю темною стороною.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Замку Лідс в Кенті є що пред'явити гостям: доглянуті парки, розкішні інтер'єри, особисті документи Генріха VIII. Серед іншого є тут і МУЗЕЙ СОБАЧИХ НАШИЙНИКІВ. Колекція музею воістину унікальна. Тут зібрані собачі нашийники, вироблені протягом останніх п'яти століть: від "строгача", який тримає під контролем мисливських собак, до гламурних творів XXI століття.
В Ісландії існує ФАЛІЧНИЙ МУЗЕЙ. Це – єдиний в світі музей, центром уваги якого став чоловічий дітородний орган.
Туристи в Парижі можуть спускатися під землю – заради МУЗЕЮ КАНАЛІЗАЦІЙНИХ РОБІТНИКІВ.
Гості Бостона можуть відвідати МУЗЕЙ ПОГАНОГО МИСТЕЦТВА. Це єдиний музей в світі, де піклуються про збереження поганого мистецтва у всіх його проявах. Постійно змінюється експозиція, вона розбита на теми: "Під кайфом", "Нікчемні риси" і "малосимпатичні пейзажі та натюрморти".
МУЗЕЙ ЧАКЛУНСТВА–- один з найпопулярніших на південному заході Великобританії. У британському графстві Корнуолл зібрана найбільша в світі колекція всіляких чаклунських інструментів, заклинань і рецептів. Колекцію збирали протягом 40. Музей створив якийсь Сесіл Вільямсон, який все життя захоплювався окультними науками і навіть працював в Мі-6 агентом під прикриттям, збираючи інформацію про окультні інтереси великих нацистських чинів.
МУЗЕЙ СВЯТИХ ДУШ В ЧИСТИЛИЩІ розмістився в моторошнуватому приміщенні при церкві Chiesa del Sacro Cuore del Suffragio в Римі. Його мета – показати, які одкровення переживають душі на шляху до раю. Випалені сліди долонь на сторінках Біблії і інший "орнамент" були сприйняті як знаки того, що душі померлих, що перебувають у чистилищі, намагаються зв'язатися з люблячими їх людьми і просять молитися за них. Колекцію почав збирати священик, який побачив людський силует під час пожежі у вівтарній частині храму. Священик вирішив, що це чиясь неприкаяна душа, і почав збирати інформацію про появу подібних знаків по всьому світу.
В Амстердамі усі охочі можуть піти в МУЗЕЙ ТОРТУР. В його темних кімнатах зібрана історія людської жорстокості. Іржаві гільйотини, диби, численні лещата – всі ці інструменти змушують відвідувачів подякувати долі за життя в XXI столітті. Про кожен інструмент докладно розказано і продемонстровано, яким чином з його допомогою можна заподіяти максимальний біль. Крім Середньовіччя, музей зачіпає і сучасність.
У світі ще багато неймовірних музеїв, та про це – наступного разу!
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!