18 травня – міжнародний День музеїв

muzei

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. В Україні влаштовують ніч у музеї, супроводжують виставки іграми-квестами, розповідями у костюмах і виставами-містеріями, а також влаштовують туристам суттєві знижки. Це – класно, адже музеї такими й повинні бути: живими, цікавими, активними.

Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на засіданні Міжнародної ради музеїв прийняли пропозицію про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах світу.

НАЙДИВНІШІ МУЗЕЇ СВІТУ

Одним з них став МУЗЕЙ КОВБАС, розташований у Німеччині. Currywurst Museum в Берліні розповідає кожному відвідувачеві про історію і способи приготування ковбасок. Відвідувачі ходять серед кетчупно-червоних стін з експонатами і рано чи пізно починають відчувати голод.

У Токіо існує незвичайний МУЗЕЙ ПАРАЗИТІВ. Тут зібрано понад 300 експонатів, включаючи 90-метрового солітера, якого витягли жінки. У музеї можна уважно розглянути заражені паразитами органи та інші моторошні речі. Сам музей був створений чотирма вченими, що спеціалізуються на вивченні мікроорганізмів. І його великий плюс полягає в тому, що він безкоштовний. Також тут можна придбати футболки з зображенням паразитів і брелки з мертвими паразитами всередині.

У Барселоні розташувався МУЗЕЙ КАТАФАЛКІВ. Там панує моторошна тиша, і відвідувачі повільно пересуваються від багато прикрашених катафалків XVIII століття до сучасних чорним автомобілів. Таким чином абсолютно безкоштовно Каталонія повертається до туристів своєю темною стороною.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Замку Лідс в Кенті є що пред’явити гостям: доглянуті парки, розкішні інтер’єри, особисті документи Генріха VIII. Серед іншого є тут і МУЗЕЙ СОБАЧИХ НАШИЙНИКІВ. Колекція музею воістину унікальна. Тут зібрані собачі нашийники, вироблені протягом останніх п’яти століть: від “строгача”, який тримає під контролем мисливських собак, до гламурних творів XXI століття.

В Ісландії існує ФАЛІЧНИЙ МУЗЕЙ. Це – єдиний в світі музей, центром уваги якого став чоловічий дітородний орган. Відвідувачі потрапляють в приміщення, де все присвячене пенісу і його місцю в історії, мистецтві, культурі та суспільстві. Тут виставлено понад 100 пенісів, що належать всім сухопутним і морським ссавцям, які знайшли в Ісландії. У музеї можна побачити пеніси як землерийки, так і синього кита. Також в колекції зібрані фольклорні історії, що розповідають про фалоса ельфів, тролів і інших казкових істот. Нещодавно 92-річний доброволець заповів свій пеніс музею. Так що в колекції в майбутньому повинен з’явитися і фалос homo sapiens.

Туристи в Парижі можуть спускатися під землю – заради МУЗЕЮ КАНАЛІЗАЦІЙНИХ РОБІТНИКІВ. У музеї відвідувачів знайомлять з історією паризької каналізації: від дренажних систем XIII століття до перших каналізаційних труб, що з’явилися при Наполеоні. Мережа підземних тунелів була прославлена Віктором Гюго і відродила життя під набережній Орсе на лівому березі Сени. Раніше по тунелях можна було переміщатися возами, але зараз туристи досліджують паризьку каналізацію пішки. Потрапити сюди може кожен, хто не боїться смороду. Тунелі, що пролягають під міськими вулицями, позначені блакитними і білими знаками, а над кожним стоком – номер будинку.

Гості Бостона можуть відвідати МУЗЕЙ ПОГАНОГО МИСТЕЦТВА. Це єдиний музей в світі, де піклуються про збереження поганого мистецтва у всіх його проявах. Постійно змінюється експозиція, вона розбита на теми: “Під кайфом”, “Нікчемні риси” і “малосимпатичні пейзажі та натюрморти”. Непоєднування кольору, порушення пропорцій і повна відсутність таланту до мистецтва дивує навіть байдужих відвідувачів.

МУЗЕЙ ЧАКЛУНСТВА–- один з найпопулярніших на південному заході Великобританії. У британському графстві Корнуолл зібрана найбільша в світі колекція всіляких чаклунських інструментів, заклинань і рецептів. Колекцію збирали протягом 40. Музей створив якийсь Сесіл Вільямсон, який все життя захоплювався окультними науками і навіть працював в Мі-6 агентом під прикриттям, збираючи інформацію про окультні інтереси великих нацистських чинів. Експонати розбиті за категоріями – від сатанізму до знищення відьом. Відвідувачі можуть побачити старовинні стільці, що використовувалися як докази, чи є та чи інша жінка відьмою; ритуальних ляльок, за допомогою яких нібито заподіювалася шкоду живим людям, а в бібліотеці зберігаються понад три тисячі томів з чаклунства і окультних наук.

МУЗЕЙ СВЯТИХ ДУШ В ЧИСТИЛИЩІ розмістився в моторошнуватому приміщенні при церкві Chiesa del Sacro Cuore del Suffragio в Римі. Його мета – показати, які одкровення переживають душі на шляху до раю. Випалені сліди долонь на сторінках Біблії і інший “орнамент” були сприйняті як знаки того, що душі померлих, що перебувають у чистилищі, намагаються зв’язатися з люблячими їх людьми і просять молитися за них. Колекцію почав збирати священик, який побачив людський силует під час пожежі у вівтарній частині храму. Священик вирішив, що це чиясь неприкаяна душа, і почав збирати інформацію про появу подібних знаків по всьому світу.

В Амстердамі усі охочі можуть піти в МУЗЕЙ ТОРТУР. В його темних кімнатах зібрана історія людської жорстокості. Іржаві гільйотини, диби, численні лещата – всі ці інструменти змушують відвідувачів подякувати долі за життя в XXI столітті. Про кожен інструмент докладно розказано і продемонстровано, яким чином з його допомогою можна заподіяти максимальний біль. Крім Середньовіччя, музей зачіпає і сучасність.

У світі ще багато неймовірних музеїв, та про це – наступного разу!