6 грудня – День народження мікрохвилівки

Кажуть, що мікрохвилівку придумав американський інженер Персі Спенсер, коли у нього в кишені розплавилась шоколадка. За іншою версією, – коли бутерброд підігрівся на спеціальному приладі – магнетроні. Вчений збагнув, що певна частота випромінювань призводить до інтенсивного виділення тепла.

mikrohvilovka

Таким чином 6 грудня 1945 року Спенсер отримав патент на використання мікрохвиль для приготування їжі, а через 4 роки за його патентом в США виготовили перші мікрохвильові печі. Відтоді стало дуже зручно розморожуванти та підігрівати продукти і не додавати при цьому олії або чекати кілька годин.

Старші люди скептично ставляться до використання мікрохвилівок. Вони переконані, що їжа, підігріта у цих пристроях, шкідлива і має інший смак. І що найшкідливіше – випромінення. Та вчені доводять, що випромінення від мікрохвилівки не більше, ніж від телевізора чи мобільного телефону. Отож, сучасній людині немає куди подітись від випромінень розмаїтих приладів. А розігрівати їжу на відкритому вогні в офісі – неприпустимо.

Щоправда, у мікрохвильову піч не можна класти посуд з металевою чи золотистою лініями, а також закриті пляшки і консерви. Металевий посуд також не придатний до розігрівання їжі, за винятком відкритого посуду з алюмінію. Також не можна використовувати жодного пластикового посуду чи упакувань.

Добре всмоктує мікрохвилі глина, а от пориста кераміка нагрівається сама, але не нагріває їжі. Пропускають крізь себе мікрохвилі скло, фарфор, сухий картон, папір.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Винахідливі спеціалісти примудряються використовувати мікрохвилівку не лише для підігрівання чи розморожування їжі. Так, у мікрохвильовій печі сушать трави, відсвіжують хліб, обгорнувши його вологим рушником, повертають хрускіт чипсам, поклавши їх у мікрохвилівку на рушник, підігрівають свіжу цибулю, аби вона не пекла очі при нарізанні. Також готують швидкий і легкий сніданок та повертають аромат горіхам.

Найновіші мікрохвильові печі удоконалені та значно менше шкодять людям. До того ж, сучасній людині важко уявити собі обід без мікрохвилівки. А їсти холодні страви якось не надто приємно.