Мова – не полова: найцікавіші факти про українську мову

1541679204_1447038864-9314

Традиційно 9-го листопада відзначають День української писемності та мови. Також цього дня вшановують пам’ять Преподобного Нестора Літописця – київського літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Ми зібрали найоригінальніші факти про українську мову.

Походить зі санскриту

За дослідженням українського вченого-санскритолога Василя Кобилюха, українська мова сформувалася ще X-IV тисячоліттях до нашої ери. На думку вченого, наша мова бере початок від санскриту – мови Давньої Індії.

Друга в світі за милозвучністю

У 1934 році в Парижі відбувався конкурс краси мов. На ньому українська мова зайняла третє місце за оцінкою фонетики, лексики, фразеології та структури речень. Попереду були лише французька та перська мови. А за мелодійністю нашу мову визнали другою в світі після італійської.

В тридцятці найпоширеніших мов світу

Українською мовою володіють приблизно 45 млн осіб по всьому світу, для 37 млн людей вона є рідною. В рейтингу найпоширеніших мов світу українська посідає 25-те місце.

Напівофіційний статус в США

В окрузі Кук, штат Іллінойс, США, українську мову обрали як одну з найбільш уживаних мов у цій місцевості та надали статус напівофіційної. До слова, наша мова мала статус офіційної в новоствореній Кубанській Народній Республіці, яка проіснувала, однак, лише неповних два роки: з 1918-го по 1920-ий рік.

Унікальний сьомий відмінок

Тільки в українській мові іменник має сім відмінків, на відміну від звичних шести, як у всіх інших східнослов’янських мовах. Сьомий, кличний відмінок, є лише в граматиці древніх мов: латинь, грецька та санскрит.

Багата на синоніми

«Короткий словник синонімів» містить 4279 синонімічних рядів. Найдовший ряд – 45 слів – має слово «бити». А Іван Котляревський у своїй безсмертній «Енеїді» використав приблизно 40 синонімів до слова «йти».

Особливі слова – паліндроми

Так називаються слова або фрази, які можна читати зліва направо і справа наліво: Пилип, око, кит на морі романтик, я несу гусеня тощо.

Давньослов’янські назви місяців

В сучасній українській мові збереглись назви місяців з давньослов’янського походження. Частково вони збереглись і в інших слов’янських мовах: білоруській, польській, чеській та інших.

То ж спілкуйтеся українською, вивчайте її історію та передавайте свої знання наступним поколінням!