Роман Зілінко та його теплі ікони
Роман Зілінко - сучасний український митець зі Львова, залюблений у світ давньої хатньої ікони. У доробку Романа - чималенька колекція власних ікон і дерев'яних композицій, а в колекції - унікальні старовинні знахідки.

Роман Зілінко народився 12 березня 1979 року у Тернополі. Освіту здобув у Львівській Богословській Академії (тепер Український Католицький Університет), аспірантуру - в Католицькому Університеті Любліна. З вересня 2006 року працює у Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові. Бере активну участь в різноманітних мистецьких проектах та виставках, працює науково.

- Нещодавно відбулась Ваша персональна виставка в галереї "ICONART", що на вул. Вірменській у Львові...
Роман Зілінко: так, виставка «Такі святі, такі близькі» була запланована уже давно.

- Ваші роботи дуже нагадують давні хатні ікони у стилі наївного малярства. Чому саме такий стиль? Це - відродження давніх ікон?
Роман Зілінко: до написання власних ікон я прийшов поступово. Спочатку досліджував народний іконопис, організовував виставки, та й дотепер збираю давні ікони, цьому захопленню іконою ось уже 20 років. Сам почав малювати не так давно.



- Тобто, мова хатньої ікони близька Вам?
Роман Зілінко: так, я малюю те, що люблю, що мені близьке і зрозуміле. Перед тим, як малювати ікону, я обдумую сюжет, композицію, роблю ескізи. Декотрі сюжети повторяються, як і на багатьох народних іконах. Та все ж варто дотримуватись традиції. Наприклад, якщо я малюю св. Миколая, він має відповідати іконографії, бути впізнаваним - тримати в руках Євангеліє, мати сиву бороду...

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму


- Звідки черпаєте натхнення? Їздите на пленери? Зустрічаєтесь із колегами?
Роман Зілінко: щороку їздимо на спільні українсько-польські іконописні пленери до Новиці (Польща).



- В Польщі також є схожі ікони у стилі наївного малярства?
Роман Зілінко: все наївне малярство у світі має спільні риси - чи польське, чи далеке від нас індіанське...



- Мушу зізнатись, що Ваші роботи дуже теплі. Не тому, що наївні, а тому, що напевно помножують у собі весь попередній досвід наївного малярства і проглядаються у свіжому форматі. Тож бажаю Вам натхнення і радості від роботи!
Спілкувалась Оксана Кришталева

























Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!