Сію-сію, посіваю – посівалки на Старий Новий рік

Під час різдвяних свят в Україні не лише колядують та щедрують, а також посівають. 14 січня, коли тільки починає світати, ходять посівальники. В торбинці у посівальника є зерно (пшениця, овес тощо), яким він буде посівати і бажати господарям усіх гараздів. Під час того, коли посівальник (за традицією посівають лише хлопці) сіє зерно,він промовляє віншування, в якому бажає господарям здоров’я та достатку.

Пропонуємо тексти віншувань, якими можна скористатись цьогоріч.

***

А я хлопець з України ще й козак нівроку, Прийшов Вам завіншувати щасливого року, Старий рік минає, новий наступає Слава Україні! Христос ся рождає!

. . . . . . .

***

Сійся, родися жито-пшениця, На щастя, на здоров’я, на Новий рік, Щоб Вам вродило, краще ніж в торік. У полі зерном, у дома добром, В печі пирогами, на столі хлібами, Хай буде Ваша хата, радістю багата, Хай славиться добром, медом, пивом і вином, Хорошими пирогами та щасливими піснями, І хай сіяє Вам невступно Христова зірка шестикутна, І хай сіяє Вам щоднини Наша славна Україна!

posivalki

***

Сію, сію, засіваю, Вашу хату не минаю, З Новим роком йду до хати, Щось Вам маю віншувати: Щоби діти всі здорові, Їсти кашу всі готові, Щоб вам була з них потіха, А нам грошей хоч півміха!

***

Сію, сію посіваю З Новим Роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося, Щоб ніколи не хворіли, Щоб нічого не боліло Щоб у праці все горіло, Та й в кишені шелестіло! Щоб як квіти ви цвіли Та сто років прожили!

***

Рано-вранці до схід сонця Стукнув Ангел у віконце. Він прийшов мені сказати, Щоби Вам повіншувати. Щоб були Ви всі здорові, Врожаї збирали нові, Кукурудзу,просо- На багату осінь, Щоб були Ви гарні,пишні, Як весною вишні. Сію,вію,посіваю, З Новим роком Вас вітаю! Не на рік,не на два, А на многії літа!

. . . . . . . . .

***

Сію, сію, посіваю, Щастя-долі вам бажаю! У щасливій Вашій хаті, Щоб Ви всі були багаті, Щоб лежали на столі Паляниці немалі, Щоб були Ви в цій оселі і щасливі, і веселі! Щоб були у вас ковбаси, Молоко і сало, й м’ясо, і млинці, і пиріжки, і пухнасті і пампушки.

. . . . . . .

***

Сійся, родися, жито, пшениця, Всяка пашниця: Зі споду корениста, зверху колосиста. Будьте зі святом здорові, З Новим роком та Різдвом Христовим!

posivalki_1

***

Сію-вію-посіваю З Новим Роком Вас вітаю Сію щедро із долоні По долівці, по ослоні Засіваю Вашу Xату Будьте радісні й багаті Сію густо перехресно На добробут людям чесним Промовляю з кожним кроком З Новим Щастям з Новим Роком!