24 липня – іменини Ольги

olgy

Свята княгиня київська Ольга близька нам, українцям. Недарма до неї звертаються із молитвою: «О, богоблаженна Ольго, помолися за твоїх дітей Богу; мир міцний для Вітчизни нашої виблагай і відпущення гріхів усім, хто завжди прославляє тебе!» Велика київська Княгиня Ольга оповита славою в літописах і народних легендах. Це – найвідоміша особа жіночої статі за всю нашу писану та неписану історію. Недаремно ж новітня Українська держава на відзначення заслуг жінок у розвитку Української держави, духовному відродженні нації, вихованні дітей встановила відзнаку Президента України «Орден княгині Ольги» I, II, III ступеня.

Після смерті свого чоловіка, князя Ігоря († 945), Ольга довгі роки правила великою державою від імені свого малолітнього сина Святослава. З історії знаємо, що князь Ігор залишив своїй дружині трохи занедбану державу. Знову зміцнити Київську Русь можна було тільки владною рукою. Ольга першою навела лад у справі плати данини. Якщо казати сучасною мовою, вона встановила норми оподаткування. Впровадила кілька видів платежів: «устави» та «уроки». Данину з древлян та інших племен відтоді ділили на три частини: дві йшли на Київ, а третя – на Вишгород, де була резиденція Ольги. Княгиня налагодила промисловий відлов хутрових звірів, визначила території, які мали постачати державі відповідний товар. Окрім того, саме хутром підлеглі землі та племена сплачували данину. Цей товар Київської Русі користувався неабияким попитом з боку інших держав.

Та найбільше велич княгині Ольги виявилася в тому, що вона прийняла християнську віру. Культ святої Ольги і святкування дня її смерті існували в нашій Церкві ще до приходу монголів. Здається, також, що і чуда за її посередництвом діялися, бо її ім’я було поміщено у список святих приблизно XII ст., і, що цікаво, набагато швидше княгиня Ольга визнана святою, аніж Володимир Великий – Хреститель Київської Русі.

Відомі жінки з іменем Ольга

О́льга Кобиля́нська (1863-1942) — українська письменниця, учасниця феміністичного руху на Буковині. Її перук належить низка оповідань, а також повість «Земля» і роман «Апостол черні». За твором «Земля» знято чудовий укр. фільм.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Ольга Басистюк (нар. 1950 на Хмельниччині) — народна артистка України, співачка (сопрано). У репертуарі п. Ольги твори М. Лисенка, Я. Степового, М. Аркаса, М. Глінки, С. Рахманінова, П. Чайковського, Й. С. Баха, Дж. Верді, Г. Генделя, Дж. Пуччіні, Ф. Шуберта, а також народні пісні у спеціальних органних транскрипціях.

Ольга Сумська (нар. 1966 у Львові) — українська акторка і телеведуча, народна артистка України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1996).

Усіх Олечок вітаємо з іменинами!

Дякуємо сайтові «Дивен світ» за цінну інформацію