– У світі багато розмаїтих горіхів. Серед них найпопулярніші: волоські, фундук, мигдаль, кедровий горіх, кешью, фісташки та інші.
– Горіхи з-за високого вмісту корисних елементів є природним антистресовим продуктом. Вживання їх в їжу щодня не тільки заряджає енергією на весь день, але і знімає втому, покращує настрій. Це ще один плюс до величезної користі, яку приносять горіхи організму людини. А якщо споживати їх із медом, то це – найкорисніший десерт. До того ж, сама натура!
– Волоський горіх помилково називають грецьким. Український термін «волоський горіх» пов’язаний зі словом «волохи», вживаним як загальна назва середньовічного населення Придунав’я і Трансильванії. А росіяни називають його грецьким через те, що його привозили греки.
– Плід волоських горіхів чимось нагадує мізки. Саме тому давні жерці вважали горіхи найкращим засобом для зміцнення розуму. До того ж, горіх дуже калорійний.
– Кокос – найбільший на Землі горіх і може важити майже 4 кг. З кокосів виготовляють напої, варення, вино, оцет; з листових бруньок — салат; з олії роблять мило, а також використовують її для палива в лампах; з волокон — одяг, скатертини, канати і папір; з шкаралупи — посуд; з стовбурів — меблі; з тирси — чорнило.
– Фісташки часто називають «усміхненими горішками» і вживають до пива. Однак, для дорослої людини корисно спожити лише п’ятнадцять горішків на добу.
– Арахіс ще називають земляним горіхом. Уся причина в тому, як він дозріває: рослина випускає вусики в землю і саме там, у землі, дозрівають плоди. Із плодів цього горіха роблять знамените “арахісове масло”, дуже популярне у США.
– Приготувати арахісове масло можна і в хатніх умовах. Для цього слід посмажити 500 грамів арахісу, перемолоти у кавовому млинку, додати 500 грамів селянського масла, обов’язково посолити до смаку і додати дрібку кориці або какао. Без солі таке масло буде зовсім не смачне.
– Їстівні каштани полюбляють у Франції та Італії. Щоправда, ці горіхи не мають нічого спільного із нашими твердими і колючими каштанами.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
– Фундук був відомий ще в стародавні часи. Наші предки робили з нього амулети від нечистої сили і природних катаклізмів. Фундук — це окультурена форма ліщини.
– Жолуді – найкращий харч для лісових жителів. Жолуді – плоди великого дуба, а тому володіють такими ж властивостями, як і дерево, на якому вони виросли.
– Найдорожчі у світі горішки – макадамія. Існує 9 видів макадамії, п’ять з них ростуть тільки в Австралії. Інші – в Каліфорнії, в Бразилії, в Південній Африці, на Гаваях. Горіхи містять ефірну олію, багату на вітаміни В і РР, багато жирів і володіють високою калорійністю. За смаком макадамія нагадує лісовий горіх. Макадамія високо цінують і застосовують у парфумерії та косметології.