Осіннє сонце Таусень

tausen2.png (381.47 Kb)

Осіннє сонце пов'язане із порою, коли природа готується до сну й анабіозу. Роздавши щедрі плоди, світ поволеньки занурюється у лагідний сон і довгу зимову сплячку. Саме тому осіннє сонце виглядає "наче втомлене". Воно вже не припікає і не докучає людям, а пригортає ніжним теплом.

Овсень (Авсень, Таусень, Усинь, Юсиньбог) — четверта іпостась Дажьбога, осіннє, втомлене, постаріле Сонце, чоловік Осіні-Усині, бог, який приносить з Вирію щедрі дари родючості і розподіляє їх між людьми згідно з божим призначенням: одним щедро, з лишком, іншим бідно.

День осіннього рівнодення вважають астрономічним початком осені. Цей день, як і час весняного рівнодення, може коливати із похибкою у 1-2 дні і бути 22 або 23 вересня.


Сонце сходить точно в точці сходу і заходить точно в точці заходу. У цей день воно знаходиться під і над горизонтом однаковий час (тобто день дорівнює ночі).

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Рожаниці у прадавній Україні відзначали в час осіннього рівнодення, який збігся із християнським календарем у час Другої Пречистої (свято Різдва Пресвятої Богородиці).

. . . .

. .

Язичницьких Рожаниць зображали як матір і доньку - Ладу і Лелю. Ці богині були дуже пошановані у традиції прадавніх українців, адже оберігали родинний добробут. Рожаницям присвячували жіночі моління про пологи, немовлят, сім'ю, здоров'я живих і поминання покійних родичів.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!