Леся Кічура - добра мама, яка пише файні книжки!
Її соціально-книжковий проект «Добрі мамині казки», як і однойменна книга казок, вийшли у світ 1 червня – в Міжнародний день захисту дітей.

Цим проектом авторка хотіла повернути моду на дитяче читання і довести, що читати – це модно, круто, корисно та цікаво. Саме тому, у час, коли книга лише готувалася, Леся вже проводила анонсування проекту. Тож у рамках цього – зустрічалася з дітьми та випікала і розмальовувала з ними пряники у різних локаціях міста. Діти з казкаркою слухали пряникові історії, а після того ласували солодощами. Тож такими заходами авторка показувала, що казки бувають цікавими, смачними й запашними.
Придбати книгу можна у книгарні Книжковий Дворик у Львові на вулиці Винниченка, 4 або безпосередньо у автора (написавши повідомлення у Фб), бо надсилають її адресатам усюди Новою поштою.

- п. Лесю, як Вам вдається завжди виглядати на вищому рівні, встигати бути доброю мамою, дружиною і писати казки та видавати їх книжками?
– Дякую! Усе, що вдається встигати – не просто фортуна, як може виглядати збоку! Це щоденна праця, недоспані ночі, позбавлення себе відпочинку заради здійснення давньої мрії. Саме так. Про свою книгу я мріяла дуже давно. Загалом казки пишу понад 12 років. Але видати їх у збірці все бракувало сміливості. Врешті мій чоловік сказав: «Годі то все складати в шухляду! Якщо наші діти й їхні друзі зачитуються цими казками, то певна річ, вони припадуть до вподоби й інших дітям.
А решта секрету успіху – це праця-праця-праця і лише 1% таланту. А далі просто щоденна робота, правильні кроки у правильному керунку – саме так й було у моєму випадку.

- Ви багато років працюте у Національному театрі ім. М. Заньковецької. Життя в театрі впливає на Вашу прозу?
- Звісно.

- Які цікаві люди надихають Вас до написання? Коли Ви почали писати і як виникла ідея видати написане книжкою?
– Довкола мене завжди багато цікавих людей. Зустрічі з ними це зажди натхнення. От, наприклад, формуючи свою другу книгу, яку планую видати на Різдво, я писала туристичне інтерв’ю зі своїм колегою – активним мандрівником, в якого за спиною 45 країн – Тарасом Антонівим. Розписавши текст до кінця я подумала, а чому б не створити казки – де б хлопчик та мишенятко мандрували разом. Казка народилася дуже швидко й сподіваюся буде навчати дітей більше мандрувати й відкривати у світі цікаві місця.

- Як Ви популяризуєте книжку? Як на неї реагують читачі?
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
– Все роблю своїми силами! Для багатьох це дивно – але саме в цьому полягає успіхів мого проекту.

Як реагують на книгу? Маю сміливість сказати, що дуже добре. Адже перший тираж у 2000 примірників розійшовся впродовж 3-х місяців. Це досить успішний старт. Тому набралася сміливості здійснити додатковий тираж книги – ще 2000, бо діти знову й знову запрошують на нові зустрічі. А поки продається перша книга – вже готую наступну, бо діти так надихають на творчість, що казок зараз пишу в рази більше, аніж це було раніше. Сподіваюся моя книга, презентована на Різдво – «НОВІ Добрі мамині казки» – матиме не менший успіх, аніж дебютна збірка.
Тішуся, що знайшла свого читача, свою аудиторію та свій формат. Надалі працюю над тим, щоб і друга моя презентація пройшла настільки ж масштабно та успішно.
Вже маю уявлення, яке це буде дійство: зі смаколиками, пряниковим майстер-класом та живою скрипковою музикою. Переконана, таке свято запам’ятають не лише діти, але й дорослі.

- Чим ще окрім книжок (якими видами творчості) Ви захоплюєтесь?
– Пишу давно й багато. Маю цікаві дорослі оповідання. В юності бувало писала вірші, зараз кінцево перейшла на прозу. Знаю, ви запитаєте – чому ж казковий дебют? Все дуже просто. Побачила в цьому потребу. У мене двоє своїх дітей, які вимагали щоразу нових, цікавих і головне, сучасних казок. І якщо мої діти їх потребували, то я подумала, що й іншим може цього не вистачати. До того ж за 12 років, що пишу казки, їх у мене назбиралося понад півсотні.

– Ви хочете бути відомою і дуже популярною? А може заснувати колись власну справу?
- Я б сказала не популярною, а насамперед успішною, бо саме успіх приносить популярність, а задля цього потрібно багато працювати. Звісно, якщо ти все зробив самотужки, від першого до останнього кроку, то маєш право врешті насолодитися отриманим результатом. Знаю, є люди, які просто люблять «світитися» на різних заходах. Я волію, щоб мене впізнавали по-іншому, щоб казали: «Ви написали «Добрі мамині казки»? Моя дитина після їх прочитання полюбила книги і стала читати їх молодшому братові». Такою хотіла б бачити свою популярність. Щодо власної справи – мене запитували навіть діти на казкових читаннях: «Чи відкриєте ви колись свою крамницю з книжками?» – Дай Боже, щоб їх у мене було так багато, щоб треба було відкривати крамницю. Наразі мені вистачає книг і змоги мандрувати з ними від школи до садочка, бібліотеки, дитячого центру. Тішуся, що маю змогу залишити примірник своєї книги (як і було передбачено моїм проектом – і це для мене принципово) в кожному місці, де ми зорганізовували читання. Мені важливо, щоб мої казки жили надалі там, де я гостювала з презентаціями. Принаймні всюди, де ми були вперше – нас відразу запрошували в гості із наступною книгою. Тому графік мандрівок різдвяно-новорічних казок також уже чітко сформований і має бути дуже насиченим та веселим.
Наостанок хотілося б зауважити, що після старту свого проекту і його провадження, сьогодні твердо можу сказати: «Книга таки може конкурувати з гаджетами та Інтернетом. Діти таки люблять читати і вміють цінувати книги та зустрічі з письменниками». Просто вся програма знайомства дитини з книгою має бути продумана до дрібниць, щоб кожен учень, який сидить у класі на зустрічі, розумів: «А це ж письменник зумисне прийшов до мене. Не просто до мого класу, а й до мене зокрема. Бо спілкується зі мною, я теж можу поставити запитання, я важливий учасник цього свята. Без мене просто ніяк». Адже діти – це маленькі люди і треба ставитися до них з пошаною та розумінням.
Спілкувалась Оксана Кришталева зі Львова
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!