Народна артистка України Світлана Мирвода

Світлана Мирвода - українська бандуристка, співачка. Концертмейстер групи бандур та артистка в Академічному оркестрі народної та популярної музики Національної радіокомпанії України. Народна артистка України (2016).

mirvoda_7.jpg (356.4 Kb)

Світлана Мирвода народилася 29 лютого 1960 року в селі Дубове Ковельського району Волинської області. Закінчила Львівську державну консерваторію імені Миколи Лисенка (1985). Учениця Василя Герасименка. З 1985 року мешкає у Києві. Також закінчила Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» (2006).


Член Всеукраїнського жіночого товариства ім. Олени Теліги. 9 листопада 2016 року долучилася до лав партії ВО «Свобода». Чоловік Григорій Дмитрович. Сини Клим і Тимофій.

mirvoda_2.jpg (138.31 Kb)

- Почнімо із розмови про концерти у зоні АТО, для наших хлопців на лінії вогню. Це Ваша власна ініціатива? Хто Вас, п.


Світлано, підтримує в цих концертах?

- У 2014 році з початком драматичних подій на сході я відчула гостру потребу щось корисне робити для бійців. Підтримка піснею і щирим словом, сподівалась, буде саме те. Мабуть, мої бажання почув Господь, тим більше, що і пісня з`явилась у репертуарі відповідна: «Пісня водія АТО» на слова Олександра Балабка і музику Леоніда Нечипорука. На одному заході в Києві я її виконала, а там був присутній капелан, який збирався на передову. Запропонував режисеру Сергію Архипчуку організувати таку групу. На Миколая ми уже були в Дебальцево, в інших містах, військових частинах. З тих пір у середньому раз на місяць у складі різних колективів їду на схід, співаю, граю на бандурі, гітарі і просто намагаюсь побільше спілкуватись із тими, хто нас захищає.. Маю такі родини артволонтерів, як Арт-десант, Музбат і волинський волонтерський підрозділ «Вбережу», з якими об`їздила тисячі кілометрів Луганської і Донецької областей.

mirvoda_6.jpg (34.4 Kb)

- А окрім концертів як Ви долучаєтесь до теперішніх подій на сході України?

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

- За ці роки уже маю багато друзів і серед бійців, і серед населення прифронтових територій. Нещодавно була запрошена головою журі фестивалю нової української пісні у Сєвєродонецьку.


Приємно, що було так багато талановитої молоді Луганщини, яка виконує і любить українську пісню. У Сєвєродонецькому музучилищі провела лекцію-концерт «Український романс. Минуле і сучасність».

mirvoda3.jpg (86.12 Kb)

- Завдяки своїх професійній діяльності Ви здобули перемоги і стали лауреаткою всеукраїнських фестивалів та конкурсів «Пісенний вернісаж», «Осіннє рандеву», «Пісня року», «Рідна мати моя», імені Остапа Вересая, «Родинна творчість». Це - випробування власних сил чи бажання донести світові важливі посили через пісню?

- Бажання спробувати свої сили і представити Україну через народну пісню було у 2004 році, коли вирішила брати участь у міжнародному фестивалі «Світ музики» в Італії. Саме там отримала Гран-прі «Срібний дельфін» у номінації народне вокальне соло. З того все і почалося - ця перемога була своєрідним трампліном для наступних здобутків…

mirvoda1.jpg (83.26 Kb)

- Навчаючись в консерваторії, Ви були ученицею славного генія бандурного мистецтва п.


Василя Герасименка. В ті часи бандура була не лише музичним інструментом, а й політичною зброєю проти пануючої системи. Чому Ви обрали саме бандуру і Львів?

- У дитячі роки я обрала бандуру, завдяки вчительці Надії Маслечко, яка просто мене зачарувала цим інструментом. Але це не було випадковістю. Тепер я розумію - все моє єство українське: пісня, мова, бандура, рідна земля. Так мало бути! Не знаю, що б я робила без бандури… Вдячна викладачу Луцького музучилища Тетяні Ткач, яка і познайомила із своїм вчителем – професором Василем Герасименком. А Львів – це моя любов.


Коли вступила до консерваторії – щастю не було меж! Саме в цьому місті відбулось моє становлення, як патріотки, гідної громадянки. Маю багато друзів у Львові, люблю навідуватись і з концертами, і просто так… У цьому році була на урочистостях, присвячених 90-літтю Василя Явтуховича. Розкішне свято бандурного мистецтва відбулось у філармонії, організувала його донька великого бандуриста – Оксана Герасименко. Вдячна долі, що послала мені таких вчителів! З того часу і закордонні гастролі почалися – у складі тріо бандуристок консерваторії українська пісня звучала в Іспанії, Німеччині, Індії, Непалі. Це була наша зброя в утвердженні українців, як гідної нації серед європейських народів.

А в радянському суспільстві на той час – це доказ нашої незнищенності і неминущої любові до свого коріння.

mirvoda5.jpg (92.52 Kb)

- Розкажіть про своїх синів, Клима й Тимофія. Вони також музиканти чи обрали собі інший фах?

- Мої сини – Клим і Тимофій вчились у музшколі по класу скрипки. Менший Тимофій паралельно ще опанував гру на флейті, блок-флейті і окарині. Але так сталось, що музикантами професіоналами не стали - обрали інший шлях. Хоч Тимофій з малих років був зі мною на сцені і грав на всіх цих інструментах. Клим же сцени боявся. Коли виросли – пішли своєю дорогою, а світ музики буде завжди з ними. Це чудово, що з дитячих років вони пізнали це мистецтво і вміють сухати, іноді грають для себе, друзів… Зараз працюють в інформаційних системах…

mirvoda_z_sinom.jpg (81.85 Kb)

- У Вас чудові пісні, але чому їх так мало в соцмережах? Ви плануєте записати їх у студії чи видати альбом?

- На даний час маю дуже багато пісень, які написані для мене. У соцмережах часто ділюся новими роботами. В ютубі є так само пісні з відеорядом. За 5 років випустила чотири сольних альбоми «Любові мить…», «Україно моя», «Струни серця», «Кохання віри не втрачає» і один з народними артистами України – Олегом Дзюбою, Олександром Василенком, Павлом Дворським «Любові голоси» на вірші Олександра Матвєєва.

mirvoda4.jpg (63.6 Kb)

У 2006 році отримала ще одну освіту – закінчила магістратуру менеджмент організацій в Університеті «Україна». Викладаю соціально-економічні аспекти розвитку культури та інші предмети. У 2015 році захистила дисертацію на тему соціально-культурної сфери і здобула ступінь кандидата наук з державного управління. Люблю спілкуватися на лекціях з молоддю…

Дякую Вам за розмову! Бажаю Вам натхнення, часу і Божої опіки!

Спілкувалась Оксана Кришталева зі Львова

mirvoda9.jpg (127.03 Kb)
mirvoda8.jpg (88 Kb)

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.