15 грудня - Міжнародний день чаю

Ідея відзначати «День чаю» виникла під час обговорення на всесвітніх громадських форумах в індійському Мумбаї в 2004 році і бразильському Порту-Алегрі в 2005 році. Відтоді дата 15 грудня стала носити назву «Міжнародний день чаю».

chai.jpg (7.55 Kb)

Немає такої країни у світі, де б не споживали чай. А в окремих державах чайна церемонія є неодмінною частиною культури. Та найгучніше святкують «Міжнародний день чаю» там, де його вирощують і збирають. А це - в Індії, Шрі-Ланці, Непалі, Індонезії, Бангладеш, В’єтнамі, Кенії, Уганді, Малайзії і Танзанії.

Слово чай прийшло до нас з китайської мови.


І сталося це від напою, який стародавні китайці називали «Тей». Порівняйте із англ. "tea". Китайські філософи у своїх творах називали чай «тоу», «чун», «тсе», «мінг». Найчастіше використовували слово «ча», що має переклад «молодий листок».

У японській мові «чай» і «вія» - одне і те ж слово. В Японії існує легенда про те, що чайне дерево виросло з вій молодого Будди.


Цікаво й те, що чорний і зелений чай отримують з одної рослини — Camellia sinensis. А що стосується трав'яного чаю, то його в Україні часто називають "гербатою", ближче до польської. Фіточаї повертаються у практику народної медицини і тепер стають популярними навіть у дорогих ресторанах.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Чай найкраще заварювати в порцеляновій або іншій посуді, але у жодному разі не в металевій.

chai2.jpg (36.78 Kb)

"Чайові" придумали для того, щоб офіціант одержав винагороду за сумлінне обслуговування. Раніше існували спеціальні чайні сади, в яких люди відпочивали, релаксували і пили чай. На кожному столику стояла спеціальна коробочка з написом TIPS (To Insure Prompt Service — «для забезпечення швидкого обслуговування»). Якщо кинути в цю коробку монетку, то гарячий чай приносили набагато швидше.

Найпівнічніша у світі ділянка чаю знаходиться в Україні на Закарпатті.


Чай експериментально почали вирощувати на Закарпатті у 1949 р. Була закладена плантація в 2,5 гектари, яка дала добрий урожай. З метою охорони цієї плантації створено заказник місцевого значення «Широкий».

Популярними є в Україні карпатські чаї із додаванням кусочків сушених фруктів та ягід. А у зимову пору дуже доречними є чаї із м'яти, меліси, материнки та чебрецю - вони нагадують про літо, лікуючи душу і тіло.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!