Хліб і до хліба

- У 1748 році під час розкопок давньоримських міст було знайдено 82 паляниці хліба, які засипав попіл з вулкана Везувій. Знаходили зачерствілий зліб і в гробницях фараонів.
- У різних народів хліб додають до основних страв і називають по-різному: лаваш (у грузинів), маца (у євреїв), піцца та чіабатта (в італійців), тортилья (у мексиканців), багет (у французів).
- Щодня люди на Землі з’їдають понад 9 000 000 буханок хліба. З них можна було б зробити 90 мільйонів канапок.
- Найбільший у світі хліб випекли в пекарні Акапулько, (Мексика) у січні 1996 року. Буханець був завдовжки 9200 метрів!
- Найбільший млинець мав понад 10 метрів у діаметрі, 2,6 см в товщину та важив 1300 кг.
- Найбільший бутерброд у світі зробили у 2001 році німці. Для того, щоб намастити шматок хліба розміром 18 м2 знадобилося 18 кг масла!
- "Сендвічі" - вироби на честь Графа Сендвіча, відомого картяра, який не мав часу обідати і вигадав класти шматки м’яса між двома шматками хліба, аби не забруднити рук під час гри.
- Найбільший сендвіч розміром 2,5 м2 і вагою в 2 т приготували пекарі із чеського міста Норвич.
- У хлібі є всі необхідні для харчування людини речовини: білки, крохмаль, жири. Дієтологи заперечують слухи про те, що від хліба можна поправитись. Існує навіть спеціальна хлібна дієта.
- Хліб на дріжджах з'явився лише в XVII столітті.
- Хліб на природних заквасках вважають значно кращим для людини, адже дріжджі викликають бродіння і призводять до неправильної роботи кишківника.
- Заможні панове середньовіччя їли білий хліб, а чорний вважали стравою бідняків. Сучасні багачі надають перевагу чорному хлібу та з висівками, тому що білий дуже калорійний і швидко вкривається цвіллю.
- Під час голоду та гіперінфляції 1921 року в Радянському Союзі були випущені чеки вартістю в 1 пуд хліба. Так хліб на якийсь час замінив гроші.
- На островах Океанії важливим джерелом їжі є хлібне дерево. З сушеної м'якоті плодів хлібного дерева роблять тісто та випікають своєрідні млинці.
- Хліб випікають із додаванням різних складників. В українців популярним є: гарбузовий, із чорносливом, соняшником, висівками, бананами, родзинками, молоком, медом та інше.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
- Запах свіжого хліба приваблює людей і навіює приємні переживання. Саме тому великі супермаркети, крамниці та торгівельні центри облаштовують пекарні на своїх територіях в рекламних цілях.
- Українці ставляться до хліба зі святістю. Якщо скоринка впала на підлогу, старші люди її піднімають і цілують. Давні люди вірили, що у хлібі живе дух дому, тому не варто його ображати, а недоїджений хліб краще віддати тваринам.
- Крихти зі столу ніколи не змітали на долівку, ретельно збирали і віддавали птахам, а крихти свяченої паски — худобі.
- Біологічна і харчова цінність хліба і хлібобулочних виробів не знижується при черствінні. Злегка зачерствілий і підсушений хліб навіть легше перетравлюється.
- Лемки на Різдво клали на стіл стільки хліба, щоб за ним не було видно господаря. Родина зверталась до голови родини із побажанням: "Дай, Боже, тату, і на другий рік Вас не бачити"! - маючи на увазі, щоб хліба було стільки ж, тобто ціла гора.
- Згідно з українським звичаєм, дорогих гостей зустрічають хлібом-сіллю — короваєм, який виносять на вишитому рушнику. Цей звичай прийшов із язичницької давнини, коли хліб був божеством.
- Багато хліба готували і для українського весілля. Випікали коровай, коржі, плетенки.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
Дякуємо!