Морозиво

morozivo

Морозиво – смак дитинства, враження від свята, похід у кафе, спекотний день і… ще багато чого, що нагадує нам про цей солодкий і холодний десерт.

Найперше морозиво з’явилося в Древньому Китаї в 3000 році до н. е. Імператор Тангу, що правив в той час, куштував крижані ласощі, до складу яких входило молоко, лід, апельсин і гранат. Морозиво почали їсти 5000 років тому. У Європу його привіз Марко Поло.

Перший рецепт морозива з’явився в Лондоні в 1718 році. В Америці перша реклама морозива, поряд з іншими солодощами, з’явилася в Нью-Йоркській газеті у 1774 році. Перший вафельний ріжок застосували у 1896 році. Раніше його продавали на вагу або ж подавали на маленьких блюдцях.

Знамените ескімо винайшов американець Крістіан Нельсон. Спочатку він назвав свій продукт «ескімо-пай», або «пиріжок ескімоса». Але «пиріжок» якось не прижився і класичним стала назва «ескімо». Нельсон їздив по всіх штатах, рекламуючи покрите шоколадом морозиво. У програму представлення входив фільм про життя північних народів. Словом «ескімо» французи називали в’язаний дитячий комбінезон, схожий на суцільний шкіряний костюм ескімоса. Пізніше так стали називати морозиво, «закутаний» шоколадний «комбінезон».

Ванільне морозиво з’явилося на світ завдяки французькому кулінарові Тірсену. «Новоспечений» десерт існує з 1649 року. Не менш улюблений смак морозива – крем-брюле, яке перекладають як “обпалені вершки”. Десерт із заварного крему з карамельною скоринкою.

Найпопулярніші смаки морозива: ванільне, шоколадне, фісташкове та полуничне. Найпопулярніший соус для морозива – шоколадний.

У перші дні телебачення, на кулінарних шоу для імітації морозива використовували картопляне пюре. Справжнє морозиво дуже швидко топилось від тепла освітлювальних прожекторів. І досі при виготовленні рекламних роликів про морозиво, дуже часто справжнє морозиво не потрапляє у кадр. Іноді його заміняють сирковою масою.

Пломбір не має нічого спільного із пломбами в зубах. Назва походить від французького міста Пломб’єр-ле-Бен. Це вершкове морозиво, виготовлене з цільного молока або вершків з підвищеною кількістю яєць, ароматичними та смаковими добавками (ваніль, мигдалева есенція; шоколад, горіхи, фрукти). З’явився пломбір в епоху Наполеона III.

Різними мовами морозиво звучить так. По-монгольськи морозиво – «зайрмаг», по-казахськи – «балмуздак», польською – “льоди”, словацькою – “змрзліни”, англійською – “айс-крім”, французькою – “крем-гляссе” тощо.

Про світові рекорди найбільших у у світі тортів немає достовірної інформації. Хоча кажуть, що справді супер-великий торт із морозива – понад 10 тонн – виготовили в Канаді, у 2011 році. Певна річ, він увійшов у книгу рекордів Гіннесса.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

У США застуду лікують не медом і малиною, а грілками з льодом, холодним душем і… спеціальним морозивом. До його складу входить імбир, лимонний сік і мед, випущений варіант лікувального морозива з кайєнским перцем і бурбоном.

Японці полюбляють дивні смаки морозива. Так, у них є: томатне, з часником, з картоплею, з цибулею, з беконом, з оливковою олією, з рибою і ще чимось таким, що в нас морозивом і не назвеш. У Венесуелі є кафе, де продають понад 700 видів морозива, а іспанці виготовили морозиво зі смаком пива.

Віднедавна з’явилась і така новинка, як смажене морозиво – кулька зверху запечена, а всередині – холодна і солодка. Найбільше полюбляють смажене морозиво мексиканці.

Морозиво на паличці було винайдено абсолютно випадково. Френк Епперсон якось залишив на морозі склянку з содовою, в якому була соломинка. Побачивши на ранок результат, каліфорнієць відразу ж запатентував винахід в 1905 році та взявся виготовляти заморожені лимонади, які назвав popsicle.

Семіфре́до (італ. Semifreddo — напівзаморожений) — класичний італійський десерт, найчастіше, подається замороженим, тому його відносять до різновидів морозива. До складу семіфредо входять сирі яйця і вершки високої жирності. Смак семіфредо залежить від його добавок, розмаїття яких дуже велике. Семіфредо можна подавати з різними соусами.