Що побажати на День народження?

Йдучи до когось на гостину, ми не тільки готуємо ПОДАРУНОК, а й міркуємо над тим, що маємо побажати іменинникові.

Насамперед, визначмо вік того, кого маємо вітати. Якщо це дитина від 1 до 10 років, то звісно ж, їй бажають зростати великою, щасливою, гарною, розумною, на радість родині та користь людям. Діти 6-10 років – учні початкової школи. Саме тому у привітанні часто звучать побажання – гарно вчитися, добре поводитися, бути старанними, всебічно розвиватися і слухатися старших. От щодо останнього побажання, то воно часто викликає в іменинників-уродинників криву посмішку. Адже старших слухатися так не хочеться, але до 10 років – дуже бажано. Побажайте, але не наголошуйте на цьому.

У віці 11-18 років, коли гормони зашкалюють, і вухами йде пара від бурхливого проведення часу, бути чемним уже не личить. Та все ж у цьому віці є також важливі цінності, які кожен повинен у собі розвинути і засвоїти: це поняття краси і добра, відповідальності та самостійності, вибору професії й життєвого шляху, успіхів у навчанні та вмінні бути вірним другом, добрим сином чи донькою і допомагати родині.

Студентський вік – це веселі й голодні роки, коли немає нічого неможливого, а попереду ще щонайменше триста років життя. І в цьому віці є свої піорітети. Студентові зазвичай бажають успіхів у навчанні, добре здати сесію, подорослішати і знайти своє місце в житті.

Дорослій людині зазвичай бажають достатку, доброї родини, здоров’я і грошей. Чоловікам – успіхів, жінкам – гармонії. Для людей 35-55 років дуже важливо мати сенс у житті, бути потрібними, тішитись досягнутим і прагнути чогось нового. Людям старшого віку зазвичай бажають поваги, любові і родинного тепла. Для осінніх людей дуже важливі не дорогі подарунки, а увага і те, що про них пам’ятають.

А тепер кілька слів про те, ким для нас є уродинник: другом, колегою, начальником чи сусідом. Від цього також залежить, чи наші слова привітання стануть для нього втіхою, чи, навпаки, копирсанням у його особистих проблемах.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Ось тут варто бути дуже делікатним і толерантним. Не забувайте, що уродини – це не свято нагадування про те, чого бракує чи що не здійснив, а підкреслення позитивних рис людини. Ми не можемо і не повинні “стригти” всіх під суспільні стандарти. Це 100 років тому людину могли зацькувати за те, що вона не така, як всі: що вчасно не одружилась чи не вийшла заміж, що не посадила дерево, не збудувала хату, не народила дітей. У наш час понад усе цінується право на саморозвиток і приватність. Зрештою, шляхи Господні незвідані. І ми не можемо знати, яка місія кожного із нас на цій землі.

Хоч кажуть, що інші часто бажають саме того, чого їм особисто бракує. Але це – жарт. Насправді ж коли ми бажаємо щось добре іншим, то ці позитивні думки приносять радість і нам, адже ми радістю ділимося.

І, власне, самі побажання.

urodini_naimenshim

Найменшим

***

Дорогий синочку! Ти народився на радість всім нам: родині, Вкраїні, суспільству, батькам! Іще одна зірка засяяла нині! Дарунок із Неба всій нашій родині! Зростай нам на втіху, а людям – на славу! Будь воїном гідним своєї держави!

***

Дорога наша донечко! Промінчик із неба у нашім віконці! Ти – квіточка наша, надія і сонце! Зростай нам здорова, красива і мила, щоб всі поважали тебе і любили! Щасливої долі, подій незабутніх із вірою в серці у світле майбутнє!

Дітям і молодшим школярам

***

Нехай життя цвіте як вишня! Нехай над ним веселка майорить! Хай береже тебе Всевишній, душа любов’ю світиться й горить! В цей світ прийшла ти для любові, щоб світ також тебе любив! Надії, віри і здоров’я, пригод, мандрівок, справжніх див!

***

Перед тобою всі дороги проклали в далеч рушники! Нехай не втомлюються ноги по світу білому іти! Нехай цей світ тебе дивує, Нехай його дивуєш ти! Бажаю щастя і удачі, Мети своєї досягти!

urodini_tort

Молодим і цікавим

***

Житній колос дозріва для хліба, Для краси цвіте у полі квітка, Для води народжується риба, Для польоту — лебідь і лебідка, А людина — для добра і щастя. Тож прийми від мене привітання, І нехай, неначе в добрій казці, Збудуться усі Твої бажання!

***

Хай пливе щасливо Твій життєвий човен, І минає легко береги круті, І любові буде хай він завжди повен — То найголовніше у людськім житті.

Дорослим і успішним

***

Хай прекрасним цвітом шлях життя рясніє, Справджуються завжди заповітні мрії. Хай палають в серці почуття високі, І дарує доля повні щастям роки.

***

Нехай в душі завжди горять Жаринки радості й бажання. Нехай не знає серце зрад, А тільки радість і кохання!

***

Нехай з Тобою буде поряд Веселий сміх і ніжний погляд, Хороший друг і пісня тиха, Що розганяє тугу й лихо. Очей коханих два озерця, Неспокій думки Твого серця. Хай омине Тебе нещастя. Живи і мрій, бажаю щастя.

***

Благополуччя і достатків, Багатства, розкошів і статків, Могти, любити і хотіти, У щасті й радості прожити!

Людям поважного віку

***

З нагоди урочистої події — Троянди, усмішки, цілунки, привітання! Хай втіляться найсміливіші мрії І щирих друзів гарні побажання!

***

Якби вдалось впіймати дві зорі, Веселки обв’язати перевеслом, Тоді б напевно подарунки ці Сьогодні в подарунок Вам принесли. Але по нашій немочі людській На жаль, таке здійснити нам не вдасться, Тому бажаєм щиро, від душі Кохання вічного, здоров’я й щастя!

***

Бажаю Вам, щоб доля дарувала В осіннім сонці весняне тепло, Щоб Ваша молода душа співала, А для печалі місця не було. Хай серце Ваше завжди щедрим буде І широко відкритим для людей, Хай молодеча сила сповнить груди, Додасть наснаги і нових ідей. Бажаю Вам, щоб кожне починання Було успішно втілене в життя, Нехай людська повага і визнання Крокують поруч з Вами в майбуття. Любові Вам і злагоди в родині, Не знати горя, смутку і біди, Хай прибуває щедро Вам щоднини Із сонця й вітру, із роси й води.

***

Нехай дороги стеляться крилато, і будуть чисті, рівні, як струна, Нехай добро не оминає хату, Як не оминає цвіт весна! Нехай здоров’я, радість і достаток встеляються, немов вишневий цвіт, Нехай малює доля з буднів свято, І Господь дарує сотню літ.