Як обрати подарунок

podarunok

– Насамперед варто поміркувати – хто для вас той, кому ви обираєте подарунок? Знайомий, друг, родич чи… майже чужа людина?

– Варто знати про смаки і бажання того, кому ви обираєте презент. Якщо ж ви губитесь у здогадках, то краще запитати. Часто так буває, що люди хочуть, аби подарунок був несподіванкою. Що ж, нехай так і буде. Та все ж можна хоча б натякнути, у якому напрямку рухатись в пошуках подарунка.

– Продавець у крамниці також запитає у вас, яким має бути подарунок? Якщо ви не знаєте, яким, то хоча б – для кого. Якщо і з цим проблеми… Гаразд, то на яку суму – це також правильний підхід до вирішення питання.

podarunok2

– Косметику, постіль та спідню білизну дарують лише близьким людям, родичам або молодятам. Якщо ледь знайомий мужчина подарує жінці щось із цього списку, то цим натякне на інтим. А це не завжди доречно.

– Забобонні люди нізащо на світі не подарують хустинку, свічку, гаманець чи ніж, не попросивши за це бодай гривні, щоб не розсваритися. Вважають, що порожній гаманець – натяк на бідність, і в нього треба класти хоч дрібні, але гроші. У горнятка вкладають цукерки чи пакетики з чаєм, аби не були порожні. Словом, весь посуд краще дарувати наповненим.

– Чоловікам радять не дарувати смаколиків, аби не принизити їх в очах оточення. Жінкам не радять дарувати алкогольні напої, аби в такий спосіб не натякнути, що жінка має пристрасть до алкоголю або що вона легковажна особа.

– Друзям обирати подарунок легше – їх може потішити навіть гарна книжка чи горнятко зі смайликом-усміхайликом. Навіть квиток на концерт чи в кіно. Колегам по роботі в жодному разі не варто дарувати речей особистого вжитку або із натяком на інтим. А раптом колега розгорне це у присутності колективу і вкриється густим багрянцем – що тоді? Усім буде незручно, а хтось зробить із цього цілий анекдот.

– Що подарувати людині, в котрої усе є? Напевно, щось дороге, їстівне і не конче потрібне. Наприклад, дорогий алкоголь у подарунковій коробці, набір чаїв чи сувенірні речі для хатнього інтер’єру. Принаймні, щось таке, що можна буде віддарувати іншим. Адже коли в людини все є, то найкращим подарунком для неї є ви самі, а не те, що ви принесете.

podarunok3

– Дітям обирати подарунки значно легше. І все ж варто поцікавитись, що малеча хоче насамперед: іграшку, книжку, пластилін, фарби, олівці, розвиваючі ігри, навчальні набори чи конструктор? А може фотоальбом, ляльку чи набір для рукоділля, якщо це дівчинка?! І все ж краще порадитись із батьками. Навряд чи хтось буде у захваті, коли після свята дитина обліпить пластиліном усі крісла і дивани, а фарбами обмалює штори і стіни…

– Дітям не дарують гроші. Якщо ж так склалося історично, що ви волієте подарувати гроші, то дитині купіть щось приємне, а її батькам подаруйте гроші, аби вони використали їх на потреби свого малюка.

– Не дуже доречними будуть подарунки-сувеніри, які символізують різні релігії, обряди чи культи. Навіть ароматичні палички, ефірні олійки чи невинні підвіски у формі дзвіночків. Варто знати, яких релігійних переконань дотримується той, до кого ви прямуєте на гостину.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

– Недоречний та непотрібний подарунок зовсім не тішить і не створює свята. Подаровані у конверті гроші іноді можуть тішити, але більшою мірою виглядають як відмазка. Тому краще подарувати щось маленьке, але корисне.

– Колективний подарунок від гурту людей чи колег – це чудова нагода купити щось дороге і потрібне, одне і коштовне. Також гарно написати поздоровлення різними почерками на великій відкритці та додати до неї букет квітів.

– Для того, аби віддячитись комусь, не слід чекати свята чи уродин. Можна зробити несподіванку: купити щось приємне, корисне, на згадку і подарувати за першої ж нагоди.

podarunok4

– Майте на увазі, що подарунки, які дарують наперед, а потім звертаються із проханням щось виконати чи допомогти, – це не подарунки, а своєрідний хабар. Подарунок не повинен до чогось зобов’язувати.

– Це стосується і занадто дорогих подарунків. Приміром, хлопець і дівчина зустрічаються. Гоноровий хлопець, аби виглядати крутим, дарує дівчині дорогі прикраси чи сувеніри, чим хоче засвідчити свій статус. Дівчина буде почуватись ніяково і потрактує це, ніби її хочуть купити. Вона буде намагатись з усіх сил купити хлопцеві адекватний за ціною подарунок, адже вона також гонорова і не хоче бути в боргу. Цікаво, чим закінчиться цей ритуал? А може краще не розпочинати його на таких високих нотах? Дорогі подарунки доречні лише в подружжі, і лише у виняткових випадках. Повертати подарунки – річ вкрай неприємна.

– Важливо не тільки купити подарунок, а й гарно його подарувати, супроводжуючи привітаннями, святковим настроєм, піснями, побажаннями і емоціями. Увага та уважність – така ж цінна річ, як і те, що загорнене у подарунковий папір. А іноді – навіть цінніша.