1 вересня — День знань

znannya

Перший дзвінок і початок нового навчального року – це свято викладачів та вчителів, студентів та учнів, батьків, яке об’єднує всі покоління. Набуті знання вирішують долю кожної людини та вміння тими знаннями скористатись у повсякденному житті. А ці знання більшою мірою дають нам учителі. В житті їх може бути багато — добрим вчителем і наставником може бути не тільки шкільний учитель, а й близький родич, навіть сусід чи тренер. До того ж, знання, не підкріплені практикою, так і залишаються пасивним фактажем, яким нема потреби користуватись.

Авжеж, ніхто не буде сперечатись, що знання потрібні людині. Навіть важко собі уявити, що ще 100 років тому не всі мали право і можливість здобувати навіть початкову освіту. Ті, хто вміли писати й читати, були дуже пошанованими серед простих людей. Освічену людину обирали керівником громади, з нею радились, на її думку зважали, її рішення втілювати у життя. Тепер діти дуже рано здобувають знання і завдяки комп’ютерним технологіям швидко стають ерудованими. У дошкільному віці діти уже вміють говорити кількома мовами і легко оволодівають комп’ютером. Це добре, адже стандарти життя стрімко змінюються. Однак, чи завжди набуті знання можна застосувати у повсякденному житті? А головне — чи корисно це для самої дитини? Це — інший бік проблеми нашого сьогодення.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Сухі теоретичні знання не матимуть жодної цінності, коли вони не будуть підкріплені життєвим досвідом і моральними якостями. Можна бути ходячою енциклопедією, але кепською людиною і зовсім бездарним господарем. Тому вкрай важливо поєднувати знання із життєвою мудрістю, традицією, людськими чеснотами та умінням усе це втілити в життя.

Знати і вміти — так важливо в сучасному житті. Наш світ перенасичений інформацією, і від її активного споживання знань не примножується. Навпаки, ця інформація часто нищить людину і додає неспокою. Ось чому важливо бути не тільки розумним, а й мудрим та порадним. І вміти відпочивати від навального потоку інформації.

Знання цінні в тому випадку, коли вони дають людині цілісну картину про світ, що її оточує та про світ, який вона носить у собі. Це — не просто кількість насмиканих знань, а ціла система, яка становить світову гармонію та наше уявлення про всесвіт.

Отож, бажаю вам саме таких знань, які би допомагали вам у житті та вносили гармонію у повсякдення!