11 липня – всесвітній День шоколаду

shokolad

Свято виникло у Франції в 1995 році. Всього за кілька років День шоколаду став популярним у Німеччині, Італії, Швейцарії та інших країнах Європи. Шоколадні цікавинки.

ШОКОЛАДНІ ЦІКАВИНКИ

Слово «шоколад» походить з словесності цивілізації Майа – xocolatl, або «гірка вода».

Кожне какао-дерево виробляє близько 2500 бобів. Повинно пройти близько чотирьох-п’яти років, щоб з’явилися перші боби.

Майже 70 % світової какао-сировини виростає зараз в Африці. Кот-д’Івуар є одним з найбільших виробників какао.

Шоколадна маса — тонкоподрібнена кондитерська маса, отримана змішуванням какао тертого з какао маслом, цукром та іншими компонентами, які використовуються для виробництва шоколадних виробів.

До шоколаду переважно додають смажений арахіс, мигдаль, курагу, сушені родзинки та інші ягоди, помадки і есенції, подріблене печиво, повітряний рис, крихти від вафель, корицю, ваніль, цедру цитрини і помаранчі тощо.

Колумб здійснював свою 4-ту місію до Америки 15 серпня 1502. Тоді йому вдалося захопити торгове судно, в котрому виявили какао-боби. З них у Європі почали варити напій, хоч у Латинській Америці шоколад був відомий давно. Першими навчилися робити шоколад ацтеки.

Один маленький шматочок шоколаду може дати людині достатньо енергії, щоб пройти 45,5 метрів.

Для виробництва білого шоколаду не використовується какао в твердому вигляді, а додається какао масло.

Через таку речовину як «теобромін», шоколад є отруйним продуктом для тварин.

Шоколад містить фенілетиламін, природну амінокислоту, яка, як вважають вчені, володіє ефектом афродизіака і навіть, кажуть, здатна лікувати похмілля.

Англійська шоколадна фабрика Cadbury в 1842 році випустила першу шоколадну плитку в світі.

Темні сорти шоколаду сприяють викиду ендорфіну або ж гормону щастя, які впливають на центри задоволення, покращуючи настрій і підтримуючи тонус організму. Дослідження показують, що темний шоколад позитивно впливає на якості пам’яті, обсяг уваги, час реакції і навички вирішення проблем за рахунок збільшення притоку крові до мозку. Цей вид шоколаду може також поліпшувати здатність розрізняти малоконтрастні зображення (наприклад, в умовах поганої погоди) і сприяти зниженню кров’яного тиску.

У 1875 році швейцарець Даніель Петер виявив спосіб перемішування згущеного молока, використаний його другом Генрі Нестле, з шоколадом, для створення першого молочного шоколаду.

У фільмі «Psycho», Альфред Хічкок використовував шоколадний сироп Bosco для імітації крові в знаменитій сцені в душі.

Найбільша в світі плитка шоколаду вагою 5792 кг, була створена на фабриці Торнстонс у Великобританії 7 жовтня 2011 року. Площа рекордного шматка шоколаду склала 3,96х3,96 м.

У 2002 року Маршалл Філд виготовив найбільшу коробку шоколаду. У ній знаходилося більше 90-а тисяч м’ятних цукерок «Frango», і важили вони 3326 фунтів.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Кероб – це порошок, який виготовляють із висушених плодів (стручків) ріжкового дерева. У сирому вигляді стручки неїстівні. Незрілими їх зривають та розкладають на сонці, й згодом вони стають солодкими. Кероб часто використовують як замінник цукру, але при цьому він значно корисніший. Його також радять замість шоколаду діабетикам і тим, хто страждає від ожиріння.

Соєва плитка або шоколад із великим вмістом сої має тьмяну поверхню і не такий твердий, як справжній шоколад. До того ж соєва плитка не хрустка.

Справжній шоколад темний і гіркий. Какао-масло плавиться при +32 ° С, саме тому справжній якісний шоколад відразу тане в роті. А ще справжній шоколад при ламанні видає дзвінкий звук, схожий на хрускіт.