14 червня — Всесвітній день донора

donor

Всесвітній день донора крові — міжнародний день, заснований у травні 2005 року. У цей день 14 червня 1868 року народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, який отримав в 1930 році Нобелівську премію за відкриття груп крові людини. Це відкриття врятувало тисячі людських життів. Адже відомо, що кров має не лише групу, а й резус-фактор. Особливо важливим є резус-фактор для жінок.

Слово «донор» походить від латинського «donare» – «дарувати». Донор може подарувати комусь ще один день народження, ще одну ніч під зірками, ще одне побачення, ще одну хвилину сміху, ще одну розмову, ще один шанс. Здача крові або плазми корисна для здоров’я донора: запускає процес оновлення організму, стимулює імунітет, знижує ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи. А ще при здачі крові донор безкоштовно обстежується на: групу крові, резус-фактор, біохімічне обстеження, ВІЛ, гепатити «В», «С», сифіліс. Після здачі крові, донору надається звільнення на 2 дні від роботи та навчання із збереженням заробітної плати.

Як стати донором крові

Донором може бути будь-яка практично здорова людина у віці від 18 до 60 років, якщо вона не має протипоказань. Стандартний обсяг однієї кровоздачі 450 мл. + 40 мл. крові для аналізів (близько 10% від загального об’єму крові).

Готуючись до здачі крові, необхідно дотримуватись таких правил: напередодні, ввечері повечеряти, при цьому не можна вживати жирну, смажену, копчену їжу, яйця, молочні продукти та напої, які містять алкоголь.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

У день дачі крові бажано відпочити, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивного фізичного навантаження, прийом алкоголю. Не бажано в цей день керувати транспортними засобами через емоційне збудження.

Свідки Єгови проти банку крові та донорства

У наш бурхливий час, коли стається багато прикрих подій та масових погромів, в цілому світі постає питання про банк крові, де в разі потреби можна швидко і ефективно використати матеріал для порятунку чужого життя. Та не всі погоджуються на це.

. . . . . . . .

У Сполучених Штатах Америки є понад півмільйона Свідків Єгови і вони не погоджуються на переливання крові. Так, перед американськими медиками виникають особливі труднощі. Через глибокі релігійні переконання члени цієї конфесії відмовляються від донорської або власної цільної крові, еритроцитів, лейкоцитів чи тромбоцитів.

Та все ж більшість населення Землі схвалює донорство і заохочує здорових та молодих людей допомагати іншим, і користь від цього є обом, адже донорська кров омолоджується, а потребуючий в такий спосіб рятує своє життя.