21 листопада - іменини Михайла (Михайлини)

21 листопада приймають вітання всі Михайли та Михайлини, народжені цієї пори. Михайло - українське ім'я єврейського походження, воно широко розповсюджене у християнських народів і євреїв. Походить від єврейських слів “мі-ка-ель”— «Той, хто подібний до Бога», буквально — «Хто як Бог».
21 листопада церква відзначає свято Собору Архистратига Михаїла і всіх Небесних Сил безплотних, встановлене на початку IV століття на помісному Лаодикійському соборі, що був за кілька років до Першого Нікейського собору і засудив єретичне поклоніння ангелам як творцям і володарям світу.
Образ святого Михайла уособлює перемогу добра над темними силами: гримить грім — значить, святий Михайло бореться з чортами.
За стародавніми переказами, колись сатана був найяснішим із небесних духів, за що він і був названий Люцифером. Але з часом у нього з’явилися самолюбство, гордовитість і злоба, і він спокусив цим багатьох інших духів.
Починаючи від Мономаховичів (1125 р.), київські князі вважали Михаїла своїм патроном, зображали його на стародавніх гербах Києва. Символ Михаїла присутній і на головній хоругві часів Богдана Хмельницького та на численних козацьких прапорах.
Ще з часів Київської Русі у Києві діяло два Михайлівських собори: один на території Видубицького монастиря (1088), другий — гордість і окраса міста — Михайлівський Золотоверхий собор (1108-1113). У 30-х роках XX століття останній було по-варварськи знищено, але нині його відбудували у первозданному вигляді. Однак навіть за совітських часів храмове Михайлівське свято відзначали і церковні, і світські особи, хоча й таємно.
Архангела Михаїла вважають заступником військових, міліціонерів (поліцейських), моряків, бакалійників, парашутистів, хворих, а також метеорологів, радіологів, гравірувальників й різьбярів, фехтувальників, шліфувальників і золотарів.
За народними прикметами від свята Михайла зима морози кує. Якщо в цей день випадає сніг, кажуть, що це Михайло приїхав на білому коні, а якщо не випадає - то на сірому.
За народними уявленнями, святий Михайло, як повелитель вітру, носить його на лівому плечі, тримає за вуса, і приборканий вітер дмухає потихеньку. А коли Архангел трохи попустить вуса вітрові, тоді зчиняється буря або здіймається вихор, а взимку віє завірюха. Вихор у народі вважався уособленням нечистого, тому було важливо, щоб проти нього боровся сам Архістратиг Михаїл. Легенди оповідають: якби не він, то вітер би так розгулявся, що увесь білий світ знищив би. Казали, що святий Михайло стріляє у чортів блискавкою, після чого гримить грім.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Запорізькі козаки вважали Архангела своїм покровителем, під його незримим керівництвом завжди отримували дивовижні побіди над супостатом.
Відомі українці з іменем Михайло
Михайло Старицький (1840— 1904) — український письменник (поет, драматург, прозаїк), театральний і культурний діяч. Батько української письменниці Людмили Старицької-Черняхівської. Один з корифеїв українського побутового театру.
Михайло Коцюбинський (1864—1913) — український письменник, громадський діяч, голова «Просвіти» в Чернігові.
Михайло Грушевський (1866—1934) — український історик, громадський та політичний діяч.
Голова Центральної Ради Української Народної Республіки (1917–1918). Член Історичного товариства ім. Нестора-Літописця, дійсний член Чеської АН (1914), почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв (1917), член-кореспондент ВУАН (1923) та АН СРСР (1929), багаторічний голова Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові (1897–1913), завідувач кафедри історії Львівського університету (1894–1914), автор понад 2000 наукових праць.Михайло Іллєнко (нар. 29 червня 1947) — український кінорежисер, сценарист, актор. Член-кореспондент Академії мистецтв України.
Михайло Хома (більше знаний як DZIDZIO, нар. 20 листопада 1983) — український співак, фронтмен гурту «DZIDZIO». Закінчив Київський національний університет культури і мистецтв.
Привітання Михайлам та Михайлинам
***
Дорогі Михайло чи Михайлино!
Вас нині з іменинами вітає вся родина!
Нехай дорога стелиться щасливо у житті!
Най плани-мрії вам збувають найсміливіші всі!
***
Дорогий наш Михасику!
Для тебе - наші привітасики!
Щоб ти зростав здоровий, мудрий і успішний,
був для людей корисний, а для батьків потішний!
Щасливої тобі бажаєм долі,
усяких гараздів доволі!
***
Друзяко Миха! Ти - найкращий друг!
Тобі я мушу це сказати нині!
Багато є товаришів навкруг,
але не кожен допоможе у біді людині!
Тобі бажаю щастя я щодня,
і вірних друзів поруч, і хорошої родини!
Цікавих, незабутніх вражень від життя
і подвигів на славу Україні!
***
Михайле, ти - наш воїн і наш брат!
З тобою ми віддавна побратими!
Згадай, як хліба черствий і останній шмат
Не раз в біді і в радості ділили!
Нехай тебе Архангел Михаїл
тримає під своїм крилом й щитом могутнім!
Здоров'я тобі, радості, любові від дівчат (і сил)
І світлого, щасливого майбутнього!
***
Привітання наше лине
до іменинниці Михайлини!
Сонця і квітів до настрою даруємо,
любимо, цілуємо, радіємо й шануємо!
***
Поважного пана Михайла
в День Ангела привітаймо!
Многая літа йому заспіваймо!
З любов'ю, увагою та поважанням
прийміть від усіх нас ці щирі вітання!
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!