21 жовтня – іменини Юлії та Юліана

yulya

З латинської мови — “юліус” перекладають як “кучерявий”, і це стосується як чоловічого, так і жіночого імені. А ще чоловіче ім’я Юліан (або його різновид Юлій) тлумачиться як «копиця волосся». Інша версія – ім’я Юліан походить від знаменитого римського роду Юліїв та імені легендарного римського героя Юла Асканія. А ще уславився Юліан своїм предком – римським політиком часів Костянтина I, який правив у 315—324 роках та був консулом у 325 році.

Християнське жіноче ім’я Юлія поширене серед слов’янських народів. Воно має різні форми для звертання: Юльця, Юленька, Юлечка, Юлася, Юля, Юлинка.

У православних і католицьких святцях є декілька святих на ім’я Юлій або Юлія. Особливо вшановується мучениця Юлія Корсиканська (Юлія Карфагенська), яка вважається покровителькою Корсики та італійського міста Ліворно.

Інша свята, мучениця Юліана або ж Юліанія (Іуліанія) народилася в місті Нікомидії. Її батько Африкан був поганином. У дев’ятирічному віці дівчина була заручена з поганським старостою Елевсієм. Але згодом свята Юліанія таємно прийняла святе Хрещення. Тож сказала, що вийде заміж за Елевсія за умови, що він стане християнином. Однак поганин побоявся прийняти Христову віру, щоб не втратити царської ласки. Після цього випадку свята Юліана вирішила ніколи не виходити заміж.