Багато людей і християнських спільнот в усьому світі вшановують царицю Олену разом з її сином, царем Костянтином, як святу та рівноапостольну, визнаючи їх вагомий внесок у поширення православної віри.
Святий імператор Костянтин ( 306-337), що отримав від Церкви іменування рівноапостольний, був сином цезаря Констанція Хлора ( 305-306) , який правив країнами Галлією і Британією. Свята цариця Олена, мати імператора Костянтина, була християнкою. Свого сина, майбутнього правителя всієї Римської імперії Костянтина вона виховала у повазі до християнської релігії. Зробившись повновладним правителем Західної частини Римської імперії, Костянтин видав у 313 році Міланський едикт про віротерпимість, а в 323 році, коли став царем як єдиний імператор над усією Римською імперією, поширив дію Міланського едикту і на всю східну частину імперії. Після трьохсот років гонінь християни вперше отримали можливість відкрито сповідувати свою віру в Христа.
Відмовившись від язичництва, імператор не залишив столицею імперії стародавній Рим, колишній центр язичницької держави, а переніс свою столицю на схід, в місто Візантію, яка і була перейменована в Константинополь. Костянтин був глибоко переконаний, що тільки християнська релігія може об’єднати величезну різнорідну Римську імперію. Він всіляко підтримував Церкву, повертав із заслання християн, будував церкви та піклувався про духовенство.
Господній імператор бажав знайти Животворящий Хрест, на якому був розп’ятий Ісус Христос. Заради цієї мети він делегував до Єрусалима свою матір святу царицю Олену. Перебуваючи в Палестині, свята цариця наказала звільнити всі місця, пов’язані з земним життям Господа і Його Пречистої Матері, від всяких слідів язичництва, звеліла спорудити в цих пам’ятних місцях християнські церкви. Над печерою Гробу Господнього імператор Костянтин спорудив чудовий храм на славу Воскресіння Христового.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Роздавши в Єрусалимі щедру милостиню і влаштувавши трапези для бідних, під час яких сама прислуговувала, свята цариця Олена повернулася до Константинополя, де незабаром померла в 327 році. За свої великі заслуги перед Церквою і праці з набуття Животворящого Хреста цариця Олена іменується рівноапостольної.
Царицю Олену зображують на іконах з її сином, рівноапостольним царем Костянтином Великим. Всі відомі молитви, звернені до обох святих, допомагають при матеріальній скруті, усім, хто працює у сфері бізнесу, політикам та людям на керівних посадах. До образу самої рівноапостольної цариці Олени можна звертатися і з проханням про зцілення, оскільки самі святі мощі її, знаходяться нині в церкви Сен-Ле-Сен–Жіль в Парижі, володіють чудотворними властивостями.
. . . . . . .
Привітання іменинникам Костянтинам і Оленам
Всім відомо достеменно: У прекрасної Олени Дуже добра вдача. У роботі – вона спритна, До людей завжди привітна, На любов – гаряча. Світлий розум, добрі очі Тепла усмішка жіноча – В неї все прекрасне. Тож нехай у серці щирім Вогник щастя і довіри Ніколи не згасне!
Оленочко люба, мамина втіхо! Іскрися здоров’ям, дзвіночками сміху – Щоб радість і щастя тебе обіймали, Щоб ангели Божі тебе вберігали!
В День Ангела Оленку привітаймо Здоров’я, щастя, радості їй побажаймо! Нехай свята заступниця у небі Їй подарує все, чого лиш треба!
Я помолюсь за Костянтина всім ангелам в світі І попрошу волошку у стиглому житі, І попрошу здоров’я і щастя для тебе, Радості світлої, синього неба. Я попрошу для тебе тільки віри і сили, Щоби біди тебе не змели, не скосили. Доброї долі тобі побажаю, Друзів і щастя, і квітів розмаю!
Твоє ім’я Костянтин – найкраще із імен, Яким тебе благословила мати, І ангел взяв тебе під свій покров, Щоб до кінця життя оберігати! Хай він з тобою разом довгий шлях пройде, З тобою разом хай сумує і радіє, Ти вір йому, бо він не підведе, На нього завжди буде й є надія!
. . . . . . . .
Дорогий наш Костянтине! Слів вінок до тебе лине! Хай тебе шанують люди, Щастя й радість завжди буде! На роботі та в родині, За кордоном й в Україні! Слави, успіхів, кохання – Наші щирі привітання!