Червона помада – символ фемінізму?

Майже у кожній базовій косметичці сучасної жінки ви знайдете її – помаду червоного відтінку. Червона помада є основним косметичним продуктом. Саме за прямокутною маленькою коробочкою ховається величезна історія сильних жінок.
Червоний – це один із найбільш емоційно насичених кольорів у палітрі. Цей колір зазвичай асоціюється із сонцем, вогнем, кров’ю, пристрастю, любов’ю, виживанням тощо. Його точно люблять сміливі, вольові, власні та імпульсивні люди.
То чому червона помада – це не просто косметика?

На зламі 19-20 століть патріархального суспільства у Європі та Америці будь-яка косметика, особливо червоний колір помади на жінці, вважалася занадто вульгарним і розпусним атрибутом образу. Проте жінки не стали довго терпіти принизливі «компліменти» із боку чоловіків і вийшли на перший феміністичний протест.

У 1912 році тисячі жінок крокували головною площею Нью-Йорка.

Червона помада дійсно шокувала чоловіків. Проте патріархальне суспільство все одно продовжувало боротися із феміністками їх же зброєю – косметикою. Під час Першої світової війни жінки змушені були замінювати чоловіків, які пішли на фронт та опановувати для себе професії, до яких їх раніше не підпускали.

Наприклад, підприємниця і просто унікальна жінка Гелена Рубінштейн, вірила в силу краси, тому вона запустила рекламну компанію проголосивши, що користування косметикою – це прояв патріотизму. Тогочасні журнали були переповнені косметичною пропагандою. Це спрацювало знову. Тож напередодні Другої світової війни макіяж вже був звичною рутиною.
Навіть, попри те, що багато виробництв почали працювати саме на воєнні потреби, деякі з них усе-таки продовжували роботу над виготовленням символом «прояву патріотизму». Варто згадати цитату пана Вінстона Черчилля, який цьому найбільше сприяв у Великій Британії:
Цитата:
«Косметика так само важлива для жінки, як тютюн для чоловіка»
Коли червона помада перетворилася на зброю?
1933 рік, саме тоді, коли Гітлер возвеличував арійську расу і намагався створили своє «ідеальне» суспільство.
У сучасному світі вже точно був би скандал через те, що це пряма гендерна дискримінація, проте на війні проти нацистської Німеччини – це була мотивація всім об’єднатися, щоб знищити ворога. Відтепер червона помада стала символом нескореності.

«Червоний Монтесуми» – відтінок спеціально розроблений для військових
Пам’ятаєте, ту цікаву жіночку, на ім'я Елізабет Арден, яка ще червону помаду роздавала жінкам-протестувальницям? Так ось, американський уряд запропонував підприємниці створити для жінок-військових спеціальний відтінок червоного для помади, рум’ян та лаку для нігтів. Пані Арден вирішила створити Montezuma Red («Червоний Монтесуми»), який пасував до червоної окантовки військової уніформи. Для цивільних жінок вона створила вже інший відтінок помади Victory Red («Переможний червоний»).
Конкуренція на створення різних відтінків помади набирала обертів.
Червона помада й досі залишається символом протесту у всьому світі. Червона помада – не тільки косметичний атрибут, який асоціюється із красою, але частинка величезної історії свободи та початок боротьби жінок усього світу за свої права.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!