6 серпня – День залізничника

zaliznicya

Чи є така людина, котра би жодного разу не скористалась послугами залізниці? Напевно немає. Бо залізниця – дуже романтичний і безпечний вид транспорту.

ЗАЛІЗНИЧНІ ЦІКАВИНКИ

– День залізничника почали святкувати із 28 червня 1896 року за старим стилем і приурочили до дня народження російського імператора Миколи I.

– З 2002 року в Україні це свято відзначають ще 4 листопада – саме цього дня у 1861 році на залізничний вокзал Львова з Відня прибув перший пасажирський поїзд.

– Перші паровози початку ХІХ ст. погано долали ухили, тому дороги для них будували якомога рівнішими. Так з’явилось чимало інженерних споруд, мостів і тунелів.

– Англійський винахідник Річард Тревітік побудував один з перших паровозиків у 1804 році. Він виявився настільки важким, що зламав залізничну гілку, по якій був пущений.

– Дивовижний факт: паровоз “Казкова королева” (Fairy Queen), побудований в Лідсі у 1855 році, як і раніше щодня працює в Індії. Є й чудові іграшкові залізниці, наприклад, найбільша в світі модельна залізниця – мініатюрна гамбургська залізниця. Її довжина становить понад 12 кілометрів!

– Маловідомий, але дуже цікавий львівський письменник Стефан Грабинський написав цілу низку моторошних історіїй про залізничні трафунки. А найкращим його твором є повість “Саламандра”.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

– В часи Союзу будували мега-велику залізницю, більш знану як БАМ (Байкало-Амурську магістраль) в азійській частині Росії протяжністю 4 234 км. Залізниця перетинає 11 великих річок, сім гірських хребтів, проходить крізь вісім тунелів, з-поміж них найдовший в Росії — Сєверомуйський тунель. Побудовано 2 230 великих і малих мостів. Магістраль проходить більш ніж через 200 залізничних станцій і роз’їздів, через понад 60 міст і селищ.

– У 2001 році компанія Iron Ore встановила світовий рекорд, запустивши найдовший поїзд, довжиною 7,3 км. Поїзд перевозив 82 тисяч тонн залізної руди і складався з 682 вагонів і 8 тепловозів. Загальна маса рухомого складу досягла 99 734 тонн. Відстань у 275 км потяг подолав за 10 годин. Поїзд вів лише один машиніст.

– Сучасний поїзд, який пересувається не по рейках, а по магнітній подушці, може розвивати швидкість до 517 км / год. Винайшли таке залізничне диво японці.

– Найбільш високогірна залізниця сучасності збудована за маршрутом Шанхай-Лхаса і Пекін-Лхаса, Китай. Для її побудови було використано найкращі інженерні рішення. Найцікавіша частина шляху починається на Тибетському нагір’ї, там поїзд долає перевал на висоті в 5072 метра, а при проїзді по високогірних областях у вагони навіть подається кисень.