6 серпня - День залізничника

zaliznicya.jpg (315.54 Kb)

Чи є така людина, котра би жодного разу не скористалась послугами залізниці? Напевно немає. Бо залізниця - дуже романтичний і безпечний вид транспорту.

ЗАЛІЗНИЧНІ ЦІКАВИНКИ

- День залізничника почали святкувати із 28 червня 1896 року за старим стилем і приурочили до дня народження російського імператора Миколи I.

- З 2002 року в Україні це свято відзначають ще 4 листопада - саме цього дня у 1861 році на залізничний вокзал Львова з Відня прибув перший пасажирський поїзд.

- Перші паровози початку ХІХ ст. погано долали ухили, тому дороги для них будували якомога рівнішими. Так з'явилось чимало інженерних споруд, мостів і тунелів.


- Англійський винахідник Річард Тревітік побудував один з перших паровозиків у 1804 році. Він виявився настільки важким, що зламав залізничну гілку, по якій був пущений.

- Дивовижний факт: паровоз "Казкова королева" (Fairy Queen), побудований в Лідсі у 1855 році, як і раніше щодня працює в Індії. Є й чудові іграшкові залізниці, наприклад, найбільша в світі модельна залізниця - мініатюрна гамбургська залізниця. Її довжина становить понад 12 кілометрів!

- Маловідомий, але дуже цікавий львівський письменник Стефан Грабинський написав цілу низку моторошних історіїй про залізничні трафунки. А найкращим його твором є повість "Саламандра".

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

- В часи Союзу будували мега-велику залізницю, більш знану як БАМ (Байкало-Амурську магістраль) в азійській частині Росії протяжністю 4 234 км.


Залізниця перетинає 11 великих річок, сім гірських хребтів, проходить крізь вісім тунелів, з-поміж них найдовший в Росії — Сєверомуйський тунель. Побудовано 2 230 великих і малих мостів. Магістраль проходить більш ніж через 200 залізничних станцій і роз'їздів, через понад 60 міст і селищ.

- У 2001 році компанія Iron Ore встановила світовий рекорд, запустивши найдовший поїзд, довжиною 7,3 км. Поїзд перевозив 82 тисяч тонн залізної руди і складався з 682 вагонів і 8 тепловозів. Загальна маса рухомого складу досягла 99 734 тонн. Відстань у 275 км потяг подолав за 10 годин. Поїзд вів лише один машиніст.

- Сучасний поїзд, який пересувається не по рейках, а по магнітній подушці, може розвивати швидкість до 517 км / год.


Винайшли таке залізничне диво японці.

- Найбільш високогірна залізниця сучасності збудована за маршрутом Шанхай-Лхаса і Пекін-Лхаса, Китай. Для її побудови було використано найкращі інженерні рішення. Найцікавіша частина шляху починається на Тибетському нагір'ї, там поїзд долає перевал на висоті в 5072 метра, а при проїзді по високогірних областях у вагони навіть подається кисень.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!