8 листопада – іменини Дмитра

dmitro

Ім’я Дмитро походить від давньогрецького імені Деметріос – «присвячений богині родючості Деметри», «хлібороб» або “плід землі”. На початку листопада, а саме 8 числа християни вшановують святого Дмитрія Солунського, а відтак вітають усіх хлопців, кого назвали Дмитрами.

Цей християнський святий – великомученик із грецького міста Солунь (Салоніки). Походив св. Дмитрій із римської сенаторської родини. Загинув за віру, проколотий списами. Зображається у вигляді римського вояка зі списом. Один із найбільш шанованих святих у християнській традиції. У середньовіччі сприймався як патрон військової справи і лицарства поряд зі святим Юрієм (Георгієм) Змієборцем.

На честь святого в Україні побудовано й іменовано багато церков. В українських церквах згадуваний як славний великомученик Дмитро Мироточець.

Молитва до Великомученика Димитрія Солунського

Святий і славний Великомучениче Христів, Димитріє, скорий помічнику і заступниче всіх, що з великою вірою й надією на Господа линуть до тебе! Стоячи зі сміливістю перед Царем Небесним, разом з нами молитовно випроси у Нього прощення гріхів наших, та щоби визволитись нам від всепагубної хвороби, землетрусу, потопу, вогню, меча і вічного покарання. Благай доброту Його, щоб Він щедрим був до міста нашого і до всякого міста, села і країни.

Випроси у Царя царів дарувати перемогу та звитягу християнам над ворогами їх, для всієї ж Держави нашої випроси спокій, тишу, міцність у вірі та успіхи в чеснотах і побожності. А всім нам, що щиро Йому вклоняємося та вшановуємо почесну пам’ять твою, виблагай благодатне зміцнення на справи благі, щоб ми все добре та вгодне для Владики нашого Христа Бога тут чинили, та сподобилися – за нашими покаянними благаннями й твоїми до Нього молитвами – наслідувати Царство Небесне для вічного прославлення Його з Отцем та Святим Духом. Амінь.

Відомі українці з іменем Дмитро

Дмитро Гнатюк – (1925-2016) – видатний український оперний співак (баритон), режисер, педагог. Народний артист України. Перший виконавець хітів 1960-тих — пісень «Два кольори» та «Мій Київ». Один із відомих українських довгожителів.

Дмитро Павличко – (нар. 28 вересня 1929, Стопчатів, нині Косівський район) — український поет, перекладач, літературний критик, громадсько-політичний діяч, Герой України.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Дмитро Лінартович – (нар. 1978 р. у Києві), український актор театру та кіно. Зіграв головну роль у фільмі «Той, хто пройшов крізь вогонь» (реж. М. Іллєнка). Лінартович зіграв у біографічній драмі воєнного пілота, що родом з Полтавщини. Його герой Іван Додока, прототипом якого став реальний український пілот Іван Доценко, після війни потрапляє до Канади, де неочікувано для себе стає вождем індіанського племені.

Привітання для Дмитра

***

Застелила білим снігом Землю хуртовина, А святковий стіл накрила Біла скатертина. В день осінній гріють душу Теплі побажання, Настрій свята в серці творять Щирі привітання! З іменинами вітаєм, Всіх Дмитрів на світі! Хай Дмитру допомагає Ангел покровитель!

***

Дмитро – товариш наш і друг! Цей келих із надійних рук Прийми і випий за міцне здоров’я! Ми всі, друзяко, як один, З нагоди твоїх іменин Тебе вітаємо із щирою любов’ю! Бажаєм, щоб наш друг Дмитро Не їздив більше у метро, А за кермом свого авто долав дорогу! Щоб доля у твоїх руках Засяяла, мов синій птах, а з нею успіх, радість, перемога!

***

Колегу нашого Дмитра З Днем Ангела вітаємо! Йому здоров’я і добра в цей день усі бажаємо! Нехай йому завжди щастить у будні і у свята! Нехай і він, і вся рідня його буде багата!

***

Дмитро – це воїн і боєць, в житті він справжній молодець! Долає перешкоди! Нехай йому завжди щастить, щоб весело було й цікаво жить й минати всі незгоди!

***

Нехай небесний покровитель усім-превсім на світі Дмитрам дарує і здоров’я, й силу! І на щодень – удачі й миру! цікавих друзів, днів щасливих і коліжанок незрадливих!

***

Брате Дмитре! В день святковий настрій хай буде чудовий! Щоб радів ти разом з нами, в колі друзів, тата й мами! Від сестрички – супер-приз – до цих слів тобі сюрприз! (супровід до подарунка від сестри)

***

Найкращий на світі – мій хлопець Дмитро! Я хочу, щоб в нього все файно було! Бо я його люблю так щиро, як вмію! Вітаю! Кохаю! Шаную! Лелію!