11 листопада – іменини Анастасії

Анастасія – жіноча форма чоловічого імені Анастасій (Анастас), в перекладі з давньогрецької мови — «воскресіння» («повернена до життя»). Українська історія має у своєму поважному списку чимало героїнь з іменем Анастасія: засновниця Покровського жіночого монастиря у Києві; славна Роксолана або ж Настя Лісовська, улюблена дружина султана Османської імперії Сулеймана І Пишного; найстарша дочка великого київського князя Ярослава Мудрого та багато інших. Як можна ще називати Анастасію в українській традиції? Настунею, Настею, Настунькою, Асею, Стастею, але в жодному разі не Настюшею чи Настьоною, бо це звертання відверто неукраїнське.

anastasiya

МОЛИТВА ДО СВ. АНАСТАСІЇ

О, многостраждальна і премудра великомученице Христова Анастасіє! Ти душею на Небесах біля Престолу Господнього перебуваєш, а на землі – за твоїм заступництвом – Своєю чудодійною силою і благодаттю наш всемилостивий Бог уздоровлює і зцілює. Зглянься милостиво надо мною, бо через тебе Божої допомоги прошу. Разом зі мною вознеси до Господа святі молитви свої за мене і тих жінок, що в муках дітей народжують, і виблагай нам прощення гріхів наших; тим, що в скорботі і бідах перебувають, поміч свою скору від Бога подай.

Ублагай Господа, щоб щасливо родили ми здорових дітей своїх, і щоб сподобив Він нас усіх побожного життя і праведного християнського кінця й доброго одвіту на Страшному Суді Своєму, щоб ми разом з тобою постійно славили всемогутнього й усеблагого Триєдиного Бога – Отця, і Сина, і Святого Духа на віки вічні. Амінь.