Перша неділя жовтня - День учителя

den_vchitelya.jpg (64.84 Kb)

В українській мові слово "учитель" має широке значення. Для сучасних дітей і підлітків воно асоціюється зі школою навчанням.

Дещо офіційніше звучить слово "педагог" - із грецької його перекладають як "той, хто веде за собою". Педагогами називали рабів, котрі не могли виконувати важкої фізичної роботи і мали обов'язок водити дітей до школи.

Вчителями в різних культурах виступали релігійні наставники. В індуїзмі їх називали ґуру, у буддизмі - лами, в юдаїзмі - раввини і цадики, в ісламі - мулли і улеми, у християнстві - священики або ж святі отці. До їхніх учень прислухались і їхні поради виконували.


Вірші про вчителів

У Японії учителя називають "сенсей" (буквально «народжений раніше»). Це — шанобливе японське звертання до наставників, учителів, лікарів і загалом людей старших за віком чи положенням. Може вживатися окремо і як додаток до прізвища. В останньому випадку вимовляється після прізвища, наприклад, Кобаясі-сенсей, Йосіда-сенсей тощо.

Цікаво і те, що у багатьох світових вченнях найбільшим учителем є сам Бог (Всевишній, Сущий, Життя, Абсолют, Брахма, Атман і т. д.), який може навчати через різних людей (святих, жебраків), живих істот (тварин) і навіть неживі предмети (книги, ікони, явища природи).

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

В умовах матеріалістичного світогляду старожитньої Греції, Риму, а потім європейського відродження як вчителі життя у суспільстві важливу роль відігравали філософи (шукачі істини), софісти, а також викладачі світських навчальних закладів, шкіл і університетів — доктори, професори.


. . . . .
Також відома ще одна назва вчителя — майстер, тобто знавець своєї справи, яка широко вживалася як в цехових братствах середньовічної Європи так і школах східних єдиноборств.

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!