Фатальна жінка або femme fatale

fatalna_zhinka

У перекладі з французької фатальна жінка — це особа, наділена певними якостями. Зокрема: вмінням зваблювати чоловіків та маніпулювати ними за допомогою флірту, розбивати закохані серця і приносити лихо. Образ цей має давню історію. Так, серед біблійних фатальних жінок була перша дружина Адама Ліліт, а ще Саломея, Даліла та інші. Саломея – жінка, що попросила в Ірода Антипа принести їй голову Івана Хрестителя на таці. За мотивами цієї історії Оскар Вайльд написав п’єсу «Salome», 1891. Даліла зрадила Соломона, підступно закохавши його у себе. Про це йдеться в опері Каміля Сен-Санса «Самсон і Даліла», 1877.

«Фатальна жінка» кінця ХІХ – початку ХХ століття – не новий, але по-новому інтерпретований, жіночий образ, популярний у літературі, музиці, образотворчому мистецтві епохи сецесії. Красива, спокуслива і небезпечна жінка, що руйнує – приблизно такою була б коротка характеристика особи з означенням «fatale». На зміну романтичної сонцеволосої і пишнотілої ренуарівської красуні приходить тендітна юнка сецесіону, котра однак, приносить лише проблеми.

Фатальні жінки, зазвичай, рідко бувають обділені чоловічою увагою. Вони – гарні акторки і мають природну харизму, але їм бракує постійності та чітких життєвих принципів. Дуже часто бувають епатажними та ексцентричними. Їх внутрішній світ наповнений безліччю таємниць і секретів, які неодмінно хочеться дізнатися і розгадати. Такі жінки завжди тактовні, вони не будуть використовувати свою привабливість, сексуальність в особистих цілях, а зроблять все тонко і хитро.

Навіть скороминуща зустріч з цією дивовижною жінкою стає чимось незабутнім і дуже важливим для будь-якого чоловіка.

Фатальні жінки зазвичай не мають чітких пріоритетів у житті, часто керуються емоціями і блукають у тунелях своїх бажань, не знаходячи там ніяких цінних зразків. Вони поверхово закохуються і швидко уривають стосунки, аби розпочати нові. Вони люблять крутити голови чоловікам, навіть цього не усвідомлюючи. Хоча, тут відіграє свою роль і слабінка кожного легковірного чоловіка — кидатись у вир тимчасових пристрастей і уникати відповідальності за свої вчинки. Навіть скороминуща зустріч з цією дивовижною жінкою стає чимось незабутнім і дуже важливим для будь-якого чоловіка. Ще довго після таких стосунків чоловік не може забути свою пасію і шукає схожу.

Фатальні жінки ще в ранньому віці розуміють свою силу у звабі чоловіків та активно цим зловживають. Вони встигають відчути всю гіркоту наслідків своїх вчинків та потім усе життя вдаються до помсти за першу зраду або нерозділене кохання. Однозначно, тут йдеться не про здорові взаємини, а про психічне узалежнення і потурання своїм пристрастям.

Навряд чи фатальна жінка може похвалитися тим, що одержала задоволення від кожного розбитого серця. Іноді така жінка відчуває набагато більше неприємних відчуттів, ніж чоловіки, що залишилися після стосунків із нею з розбитими серцями. Однак, подорослішавши, вона стає набагато мудрішою і вислизає з чоловічих обіймів.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

А втім, бувають і фатальні чоловіки. Тільки про них написано значно менше. Ознаки майже такі ж, як і у фатальних жінок. Це – вірний і порядний чоловік; одружений коханець; спокусливий і мужній мужчина; боязке, безпосереднє дитя; побитий долею невдаха; душа компанії. Жінки також ловляться на їхні гачки і часто самотужки не можуть позбутися психологічної залежності.

Погодьтеся, що життя і мистецтво було б нецікавим, якби в ньому не було фатальних чоловіків, а особливо жінок. Але у житті краще мати здорові та тривалі стосунки!