11 вересня — усікновення голови св. Івана Хрестителя

Спочатку пригадаймо собі, хто такий Іван Хреститель і чому його постать така важлива. Отож, Іван Хреститель народився в сім'ї священика Захарії та Єлисавети, родички Богородиці, коли вони були у похилому віці й вже не сподівалися на потомство. У євангелії від Луки написано: «Він буде великим в очах Господніх» - так сказав ангел до Захарії, сповіщаючи йому народження сина.
Іван Хреститель, якого ще називають Предтечею, своїм суворим способом життя дав взірцевий приклад богопосвяченого життя. Він закликав людей до покаяння, кажучи: «Слідом за мною йде сильніший від мене, що Йому я недостойний, нахилившись, розв'язати ремінця Його сандалів. Я вас хрестив водою, а Він хреститиме Святим Духом" (Мк. 1, 7-8).
Іванові Предтечі довелося жити у час великого безбожництва за панування Ірода. Власне, у царя Ірода була законна дружина, дочка аравійського царя Арефи. Ірод залишив її і жив разом з Іродіадою, дружиною свого брата.
У день свого народження Ірод влаштував пишний бенкет, на якому перед гостями танцювала Саломія, дочка Іродіади. Вона так догодила цим Іроду, що він поклявся перед гостями дати їй все, чого б вона не попросила. Саломія пішла до матері порадитись. Підступна Іродіада зажадала попросити голову св.
Св. Івану Хрестителю відсікли голову і віддали Саломії. Як свідчать перекази, голова на таці продовжувала викривати пороки Ірода й Іродіади. Злісна Іродіада попроколювала язик пророка шпилькою і закопала голову в нечистому місці. Але Іванна, дружина царського урядника Хузи, таємно взяла святу голову, поклала в посудину і поховала її на Єлеонській горі, в одному з маєтків Ірода. Тіло св. Івана Хрестителя взяли його учні і погребли його.
Божий гнів обрушився на тих, хто зважився погубити пророка.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Через багато років після страти св. Івана Хрестителя, земля, в якій була захоронена посудина зі святою головою Предтечі, перейшла у власність благочестивому вельможі Інокентію, цю посудину був знайдено при будівництві церкви.
З давні часів у цей день християни дотримувались строгого посту. Також вірили, що дуже поганою прикметою є стригтися і користуватись ножем. Господині намагались приготувати їжу заздалегідь, аби в день 11 вересня не брати до рук ножа чи ножиць. Та найкращою прикметою у всі часи у день строгого посту є, звичайно ж, щира молитва.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!