26 серпня — іменини Наталії

sv-nataliya.jpg (2.36 Kb)

З латинської мови «Наталіс» перекладають як «рідний», “день різдва”, “день народження”.

Подружжя з Никодимії, Адріан і Наталія, жило у часи гнізного імператора Максиміана, який нещадно переслідував християн. Вони прожили в подружжі всього один рік. Коли Наталії повідомили, що чоловік став християнином і знаходиться у в'язниці, вона поспішила в темницю, і, зустрівши свого мужа, обцілувала його кайдани, словами втішала мужа і укріпляла його в вірі: “Блажен ти, дорогий муже мій, що увірував у Христа, бо придбав безцінне багатство. Не шкодуй за земним: ні краси, ні молодості (Адріану було тоді лише 28 років), ні багатства. Все земне - прах і тління. Богу угодна тільки віра і добрі діла, віра в Ісуса Христа - нагорода Небес”.


Очевидно, чим закінчилась ця сумна історія - християнин Адріан не зрікся своїх переконань, не приніс жертви поганським богам, за що і був страчений. Дружина Наталія залишилась вірною йомуі до кінця своїх земних днів залишилась християнкою.

Народні вірування повертають нас до збору урожаю. У цей день із прадавніх віків починали збирати овес у багатьох регіонах України. Тому її ще називають Наталею-овсяницею. У цей день існує звичай варити кисіль з вівса й пекти з нього млинці. 

natalii-imenyny.jpg (46.68 Kb)

Знамениті Наталі-українки

Наталка-Полтавка - п'єса, написана Іваном Петровичем Котляревським під впливом української вертепної, шкільної драми, інтермедій. У ній зображено просту дівчину Наталку, до якої сватався возний, але Наталка вірно любила Петра.


Вона була працьовита, співоча і принципова у своїх переконаннях.

Наталія Кобринська - українська письменниця, організаторка жіночого руху. Вона стала ініціатором першої української жіночої організації. «Перший вінок» заклав основи розвитку жіночих часописів, які редагували і видавали самі жінки.

Наталена Королева - українська письменниця. Повне її ім'я за старовинним іспанським звичаєм: Кармен-Альфонса-Фернанда-Естрелья-Наталена. Мати майбутньої письменниці, графиня Марія-Клара де Кастро Ласерда Медінаселі, із старовинного іспанського роду Ласерда. Батько Наталени — польський граф Адріан-Юрій Дунін-Борковський — займався археологією, жив переважно у Франції. Згодом після численних поневірянь Наталена одружилась із Королівим-Старим, українським письменником із Праги.


Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Наталя Забіла - українська письменниця, поетеса.Народилася у дворянській родині з великими мистецькими традиціями. Серед її предків — поет-романтик Віктор Забіла. Дід поетеси Пармен Забелло — скульптор. Дівчинка зростала в атмосфері захоплення художнім словом, музикою, живописом. І це, певна річ, вплинуло на її розвиток, художні смаки. Вона багато читала, зокрема твори Тараса Шевченка, і вже в дитинстві пробувала писати вірші.

Наталя Ужвій - українська радянська акторка театру і кіно.


Була одружена з українським поетом-футуристом Михайлом Семенком (Михайль Семенко).В репертуарі Ужвій близько 213 ролей у театрі і 20 в кінофільмах.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!