А сталось усе через банальну помилку. Google — неправильно написане слово googol (гугол), яке придумав племінник американського математика Едварда Кайзера, аби позначити число, що складається з одиниці і ста нулів. За іншою версією, назва «Google» означає «йти дивитися», що походить від злиття двох слів «go» та «ogle».
Згодом виникла і Google Inc. – тепер уже американська публічна транснаціональна корпорація, яку заснували 1998 року два аспіранти Стенфордського університету. Ларі Пейдж (Larry Page) і Сергій Брін (Sergey Brin), тоді ще 24-річні студенти Стенфордського університету, зареєстрували доменне ім’я «google.com» 15 вересня 1997 року. Саме слово «google» виникло, за словами їх творців, коли один з друзів неправильно записав математичний термін «googol» (гугол).
Сама компанія Google Inc була заснована 4 вересня 1998, офіс розташовувався в місті Менло-Парк, Каліфорнія, США. Штаб-квартира корпорації розташована в Кремнієвій долині, представництва компанії також є в Північній Америці, Європі та Азії.
Google керує понад мільйоном серверів у центрах опрацювання даних у всьому світі, опрацьовуючи більше мільярда пошукових запитів і 24 петабайт користувацьких даних щодня. Швидкий ріст Google з моменту його заснування призвів до виникнення великої кількості продукції, непов’язаної безпосередньо з головним продуктом компанії — пошуковою системою.
. . . . . . . . .
Ларрі Пейдж і Серґей Брин – найбагатші люди Америки, що не фінансують жодних партій чи політиків. Близько двадцяти мільярдерів, які мають більші статки, роблять це регулярно. Разом із тим, на лобіювання законопроектів Google витратив торік більше, ніж Yahoo!, Facebook та Apple вкупі.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Через популярність пошуковика в англійській мові з’явився неологізм «to google» («ґуґлити»), що використовується для позначення будь-якого пошуку інформації (вживають не лише стосовно Інтернету, а й під час ходіння до бібліотеки тощо. Це дієслово занесено до словників англійської мови.
Перший логотип Google розробляв Сергій Брін, скориставшись безкоштовною графічною програмою. У 1999 році Сергій звернувся за допомогою до Рут Кедар, яка викладала дизайн в Стенфордському університеті. Рут створила грайливий і простий логотип. Яскраві кольори Google викликають приємні почуття радості, ніби ми граємо в дитячу гру.
Фільм про ґуґл https://www.youtube.com/watch?v=37cnfQafBXo