Маестро Мирослав Скорик

Мирослав Скорик – музикант і композитор світової слави! 13 липня 2018 року Маестро відсвяткував свій 80-річний ювілей!
miroslav_skorik.jpg (58.21 Kb)

Цікаві факти з життя Мирослава Скорика
– Рід Скориків має козацьке коріння. До містечка Завалів Тернопільської обл. колись прибув козак із Запорізької Січі, який належав там до загону швидкого реагування.

– Мирослав Скорик походить з інтелігентної родини. Він – внучатий небіж знаменитої співачки Соломії Крушельницької. Якось, завітавши в гості до неї, звернув увагу на те, що фортепіано розстроєне. Знаменита родичка виявила, що у Мирослава абсолютний слух.

– В 1964 р. тоді ще молодому перспективному композиторові доручили створити музику до стрічки Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».

Так з'явився знаменитий гуцульський триптих М. Скорика. Для того, аби записати у студії звукозапису гуцульські трембіти, їх перевозили авіа-транспортом, адже відомо, що трембіта – найбільший у світі музичний інструмент.

– Мелодія Скорика до фільму "Високий перевал" Володимира Денисенка стала настільки популярною, що чимало хто вважає її народною. “Мелодія” звучить мало не щодня по радіо, телебаченні, в концертах, рекламних роликах, у виконанні вуличних музикантів. У країнах, де діють цивілізовані стосунки між державою та її громадянами, автор цього твору Мирослав Скорик міг би претендувати на місце у списку найбагатших людей України. Між тим, реалії життя зовсім інакші.

– Оперу "Мойсей" за поемою Івана Франка маестро Мирослав Скорик написав з нагоди відвідин України Івана Павла ІІ.

Це збіглось у часі зі святкуванням 100-річчя Львівського оперного театру.

– Мирослав Скорик добре відомий і як джазовий композитор. А його музика до пісні "Не топчіть конвалій" – чи не перший український твіст. У 1960-ті роки на тлі стандартних музичний рішень це був доволі сміливий крок у мистецтві.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.