– У 1996 році в м. Відень (Австрія) відбулась планова конференція під назвою “Міжнародна яєчна комісія”. Її делегати запропонували встановити щорічне свято – Всесвітній день яйця. Днем святкування цього смачного свята обрали 2-гу п’ятницю жовтня.
– Якщо зварене яйце розкрутити на гладкій поверхні, воно швидко закрутиться в заданому напрямку і буде обертатися досить довго, а сире зупиниться набагато раніше. Так завше перевіряють, не розбиваючи, котре яйце варене, а котре сире.
– Легко перевірити, чи яйце свіже – для цього занурте його у воду. Свіже яйце неодмінно заляже на дно, а несвіже буде плавати на поверхні.
– Колір яйця цілковито залежить від оперення курки. Звичайно, у білих курей і яйця будуть білими. Та на якість і смак це не впливає.
– Найцінніше в яйцях – лецитин, що запобігає виникненню надлишку холестерину, а білок курячого яйця є еталоном чудового протеїну.
– Курка продукує 250-300 яєць протягом року. Щоб знести одне яйце, їй потрібно 24-26 годин. Через 30 хвилин вона починає знову. Знісши яйце, вона сповіщає про це голосним кудкудаканням.
– Яйця бувають двох видів. Дієтичним вважають яйце у перші сім днів після того як було знесено. Потім воно переходить в розряд столового.
– Перепелині яйця можна сміливо споживати сирими – ці пташки не хворіють на сальмонельоз. До того ж вони не викликають алергії.
– Найбільший омлет у світі був зроблений в Мадриді шефом Карлосом Фернандез. Його зробили з 5000 яєць, і його вага склала 599 кг. Охочиш поласувати не бракувало.
– Популярний нині у всьому світі “кіндер-сюрприз” – ідея італійця Мікеле Ферреро, вперше появився на прилавках у 1979 році. А дорослі жартують: “Важливо, аби кіндер не став сюрпризом”!
– Найпопулярнішими в Україні яйця стають перед Пасхою. Українські писанки прославились на увесь світ.
– Українські казки мають своїх героїв – яйця. Так, казка про яйце-райце оповідає фактично про створення світу, а “Курочка Ряба” запевняє, що бувають і золоті яйця, які може легко розбити звичайна сіра мишка.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
– І на завершення – гумористичний вірш П. Глазового.
КУРЯЧА ГРАМОТА
На мій погляд, це хороші завели порядки, Що на курячих яєчках ставляться печатки: Якого числа Курочка знесла. Ось купила бабусенька яєць два десятки. — Звідки ж на них,— дивується,— взялися печатки?.— А дід каже: — Не дивуйся. Є спеціалісти, Які можуть з печаткою й не туди залізти. Павло ГЛАЗОВИЙ