Бувають періоди, коли потрібно “поживитись” доброю літературою. Але серед великого переліку літературних новинок зробити вибір дуже важко. Та й щоб перечитати анотацію до кожної книги, щоб визначитись з вибором, теж потрібно витратити час, тому пропонуємо топ-5 цікавих книг, на які варто звернути увагу.
Книга Давід Фоенкінос «Ніжність»
«Ніжність» — книжка, що підкорила мільйони читачів у всьому світі. Глибокий, витончений і несподіваний роман про кохання та втрату. Словникове визначення «ніжності»: тендітність, крихкість, слабкість. Про ці дивовижні риси й про парадоксальність життя — в історії Давіда Фоенкіноса. Наталі пощастило зустріти ідеального чоловіка, але ідилія раптово уривається. Вона загортається у кокон болю і страждання, повністю віддається роботі і, здається, вже ніколи не зможе бути щасливою. Одного дня під впливом якогось химерного імпульсу Наталі цілує свого нудного колегу, найпересічнішого на світі чоловіка, й миттєво забуває про цей дивний вибрик. Наталі і Маркус — на перший погляд, зовсім не пасують одне одному, та той випадковий поцілунок перевертає їхні життя. За мотивами книжки вийшов однойменний фільм, режисерами якого стали брати Фоенкіноси.
Книга Джессіка Бекол «Право на помилку: 25 успішних жінок розповідають про те, чого їх навчили»
Ми оточені неймовірними історіями успіху. Друзі та подружки розповідають про «Вона так багато працювала — і у неї вийшло» або «Йому пощастило — і він став мільйонером». Чи справді люди, які досягли вершин і так багато говорять про «цінності навчання на помилках», могли коли-небудь помилятися? Що ж стоїть за цими історіями? Джессіка Бекол провела 25 інтерв’ю для книжки «Право на помилку». Видатні й успішні жінки зізнаються, що саме їхні власні помилки та правильні висновки дозволили їм стати тими, ким вони є зараз. Розповіді про складні рішення, серйозні життєві ситуації, кумедні епізоди, а також безліч практичних порад — усе це допоможе молодим кар’єристкам не боятися робити помилки і йти вперед, а досвідченим — проаналізувати власний шлях і по-новому подивитися на всі свої перемоги та поразки.
Книга Ельчін Сафарлі «Чекай удома, коли повернуся»
Цього разу ліричну прозу Ельчін Сафарлі вирішив утілити в жанрі епістолярії. Батько в літах щодень пише листи, сповнені смутку, туги за минулим і надії на тепло, адресуючи їх доньці, якої не бачив ледь чи не вічність. Та насправді ця драматична історія із невпинним крокуванням до мети, жагою до життя і прагненням оберігати рідних і творити добро трапляється щодень і з кожним із нас. Ми жадаємо сонця і тепла, хочемо любити і натомість бути потрібними, та чомусь забуваємо, що все найрідніше і найзатишніше чекає на нас ніде інде, а саме вдома.
Книга Сильвія Дей «Оголена для тебе»
Єва Тремелл оселяється в Нью-Йорку. Шалений ритм нового міста змушує швидко призвичаїтися до нового помешкання, нової роботи та нових друзів. А ще на її життєвому обрії виникає новий хлопець. Вродливий і заможний, сміливий і сексуальний, Ґідеон Кросс — завидний наречений і мрія будь-якої жінки. Однак найпалкіші почуття, шалена пристрасть і відкритість до експериментів іще не є запорукою міцних стосунків. Єва й Ґідеон змушені долати свої комплекси та вчитися довіряти. На власному досвіді коханці переконаються, що тільки спільно пережиті радощі та поразки ведуть до справжнього єднання тіл і сердець.
“Сестри крові” Юрій Винничук
Події роману «Сестри крові» розвиваються в Ґданську, на українському корсарському кораблі «Стрибог», який полює на іспанські ґалеони, та, звичайно, у Львові. Діють в ньому здебільшого ті самі герої, що й в романі «Аптекар», хоча з’явилися й нові. Однак якщо в «Аптекарі» головним героєм був лікар Лукаш Гулевич, то тут – Юліана, яка переодяглася на хлопця Лоренцо, щоб помститися вбивцям своєї сестри.
З моменту, як у бернардинському монастирі виявлено «Біблію диявола», нею відразу зацікавилися і Папа Римський, і шведська королева Христина, і вони попри все намагаються отримати її.
Інтриги до сюжету додає прибуття до Львова іспанського принца Хуана, який наймає козаків для здобуття трону, та поява таємничого ордену Сестер святої крові.
Поєдинки, морські битви, замовлені вбивства… І все це на тлі відчайдушної оборони Львова від військ Богдана Хмельницького 1648 року. Цікаво ще й те, що вперше в літературі ці події описано не очима українців, полякків чи євреїв, а очима львів’ян.