Prekrasa від Ольги Нарбут

Ольга Нарбут першою в Україні почала проводити онлайн курси з традиційної української вишивки та організовувати (онлайн) виставки робіт сучасних майстрів з різних куточків України і світу.

- Скільки часу Ви захоплюєтесь і пропагуєте українську вишивку та давні техніки виконання?
- 5 травня 2010 року я прийшла в музей І.Гончара на курси вишивки до Юрія Мельничука і це стало для мене відкриттям традиційної вишивки, прадавніх технік вишивання, історії, культури, мистецтва та майстерності, а також певною мірою, самої себе. Без перебільшення, вважаю, що це одна з важливих подій в моєму житті. З чого усе почалося? З нестримного бажання вишивати.
- Це професійне поле Вашої діяльності чи велике захоплення?
- Це велике захоплення яке, на сьогодні, стало моєю професією. Скільки часу на тиждень воно займає? Повноцінний робочий тиждень :)

- Хто допомагає Вам реалізовувати "прекрасні" проекти?
- Від самого початку до сьогодні я веду проект сама, за винятком технічних робіт, які виконуть залучені професіонали: написання сайту, відеозйомка.
Найперше, допомагають майстри своєю участю в проектах, підтримкою. Я безмежно вдячна кожному майстру за це і за довіру. Проект Prekrasa Studio планувався саме як платформа для майстрів, а не для мене. Зараз я вже можу показати майстру, якою може бути платформа і що я можу йому запропонувати на своєму власному прикладі. Сподіваюсь, що мрія моя здійсниться і проект набуде запланованого формату.
Допомагають учасники, для яких ці проекти робляться, підписники і читачі.
Зараз допомагає видавництво Родовід, надавши призи для учасників п’ятої онлайн виставки. Мені дуже приємно, бо це визнання рівня і моєї роботи, і рівня робіт учасників.
Я - за екологію в відносинах і в бізнесі. Мені імпонує відкритість, підтримка і взаємовигода в співпраці. Переконана, що збереження, відродження і розвиток традиційного ремесла, яке наш народ підніс до рівня мистецтва, можливе лише спільними зусиллями.

- Розкажіть про студію. Чим вона цікава? Хто туди може прийти?
- Насамперед, це онлайн проект, відкритий і доступний для всіх, з будь якої точки планети де є інтернет.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Для проведення заходів у Києві винаймаю приміщення. Наприклад, нещодавно закінчився мій курс по вишивці мережкою в Національному музеї народного декоративного мистецтва України. Вдячна музею за надану можливість, було приємно працювати. Коли навчаю вишивати традиційними техніками, я прагну показати першоджерело, витоки, навчити розуміти і відчувати їх.
На будь який ресурс чи захід Prekrasa Studio, онлайн чи офлайн, може прийти кожен бажаючий. Запрошую!
Хто вже приходив? Якщо говорити цифрами… Блогу вже 6 років, він налічує понад 400 дописів які переглянули більше 815 000 раз. Майстер-класи відвідало біля 1000 учасників в Києві, Дніпрі, зараз запланований у Львові і звісно, в мережі. Географія аудиторії вражає! Це вся Україна та ще понад 20 країн. Найголовніше, я бачу результат своєї роботи. Ті, хто приходив навчатись - вишивають! Пишаюсь результатами своїх учнів, це надає мені сили і впевненості що я роблю правильні речі і що потрібно робити їх ще кращими:)

- Ваші відео-курси з вишивки покликані популяризувати укр. вишивку чи так легше донести інформацію людям з інших міст і країн?
- Це і перше, і друге разом.
- У Вас є власна колекція ексклюзивного одягу?
- Якщо говорити про старовинний одяг, то колекції, як такої не маю. Є кілька речей які використовую на майстер-класах для ілюстрації технік вишивки чи особливостей крою. Натомість, створила велику фото колекцію старожитностей з музейних і приватних зібрань якою ділюсь на своїх ресурсах.
Маю невеличку колекцію власноруч вишитих сучасних речей які залюбки одягаю на важливі події і в повсякденному житті. Старовинний одяг не ношу. Власний, сучасний - з задоволенням! В ньому почуваюсь комфортно і затишно. Кожна моя сукня чи блуза творилась частинкою серця, кожний візерунок прийшов тоді, коли він був мені потрібний і органічно прикрасив собою річ. Кожний стібок вишивки зроблений моїми руками там і так як я хотіла.

- Як Ви ставитесь до сучасного формату вишивки (напр., у стилі Р. Богуцької чи з використанням сучасних кольорових тканин). І чому?
- Я ретельно слідкую за тим, що відбувається. Щось мене тішить, щось захоплює, щось засмучує, щось болить. Зараз багато виробів створюється в етно стилі, на будь-який смак і гаманець. Ще більше копіюється. Це ринкові відносини, питання попиту і пропозиції. Тут вирішує споживач.
Вважаю не прийнятним нищення старовинної вишивок під будь- яким гаслом. Це наша культура, наша історія, ідентифікація нас як нації. І лише від нас залежить - чи вбережемо ми її, чи спаплюжимо і знищимо.
Запрошуємо зайти і подивитись:
Блог prekrasa-studio.blogspot.com/
Фейсбук facebook.com/PrekrasaStudio/
Онлайн виставка Вишиваний твір: goo.gl/rBM6yA
Інстаграм @prekrasastudio
Сайт з майстер-класами, та відеокурсами prekrasastudio.com/
Спілкувалась Оксана Кришталева, Львів
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!