3, 9 і 40 днів

Позаяк ми живемо між людьми, то й ніщо людське нам не чуже. Не дивина, що кожен із нас десь і колись стає учасником обряду поховання та поминання. Відпровадити людину у кращий світ, допомогти душі перейти всі космічні рубікони – ось для чого покликаний цей обряд. Ось чому так важливо відбути його за усім правилами і обрядами, які здавна побутують у народі. Що відбувається з душею людини на 3, 9 і 40-ий день після закінчення земного життя? Чому ці дні такі важливі та як їх провести?!

Першого і другого дня душа, яка вийшла з тіла людини, цілком вільна. Вона може літати по світу, перебувати поруч зі своїми близькими, спостерігати за всім, що відбувається на Землі. А третього дня Бог кличе душу для того, щоб учинити над нею Правосуддя.

Наступні дні з 4 по 9 душа людини живе в Раю. Тут вона забуває про все, що було з нею на Землі, про близьких людей. Вона вивчає життя тих, хто потрапив сюди після Правосуддя. А на 9 день душа відправляється до Бога на Суд.

Саме на 9-ий день всі, хто знав людину, поминають її та просять Всевишнього про порятунок душі покійного. У цей день збираються всі ті, хто хоче помолитися за душу людини. (Якщо хтось не може приїхати, то молиться на віддалі – для душі будь-яка віддаль не має значення). Для цього у церкві замовляють Службу Божу і беруть участь у ній, молячись про щойно приставлену до Бога душу. Також згадують усе найкраще, діляться спогадами, втішають рідних і близьких.

Після 9-го дня душа відправляється з ангелами в Пекло, щоб подивитися, яке життя там. Душа повинна в цей період думати і каятися в своїх діях, вчинених протягом земного життя.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

На 40-ий день вона повертається до Бога. Саме в цей день Бог приймає остаточне рішення, де буде знаходитися душа померлого до Страшного суду. Тому в цей день близькі знову моляться за душу покійного і просять залишити її в Раю.

. . . . .

Перехід душі триває аж до року – духовний зв’язок із родичами та близькими залишається надовго. Іноді він настільки відчутний, що доводиться молитися щодня, аби душі було прощено усі гріхи – свідомі та несвідомі. Адже душа у всякий спосіб нагадує про себе – снами, думками тощо. Ось чому так важливо не купувати дорогі вінки, не ставити мармурові монументи, не показувати “понтів” перед сусідами, а спільно сотворити щиру молитву.