Бузок цвіте

Цвітіння бузку замальовує сади у різні відтінки фіолетового, лілово-бузкового, рожевого і ванільно-білого кольорів. А ще - українці дуже люблять фіолетовий колір і вважають його дуже гарним в одязі та інтер'єрі.
Відомо, що китиці бузку так рясно вкривають гілки, що за ними не видно листя. Однак, найгарніше розцвітають ті кущі, які з минулого року приготували дбайливі руки садівників. Адже відомо, що після цвітіння китиці слід обстригати секатором. Тоді наступного року гілка стане ще пишнішою, а бузковий цвіт – ряснішим.
Бузок має свій характерний аромат, який подобається не всім. Зрештою, як і цвіт лілій. Саме тому аромат бузку такий популярний у парфумерній промисловості: у кремах, шампунях, милі, косметичних лосьйонах, олійках. Не радять ставити зрізані букети бузку у тих спальнях – від запаху може запаморочитись у голові.
Застосовують квіти бузку і в народній медицині – з нього виготовляють настоянки на спиртовій основі. Так, мазь із квітів бузку застосовують при ревматизмі, а подрібнене листя бузку прикладають на рани.
Квіти бузку багаті на нектар, який недоступний для бджіл, бо в цих комах занадто короткий хоботок. Тому бджоли застосовують своєрідну хитрість. Для того, щоб дістатися до запашного солодкого сиропу, вони прогризають біля основи трубочки у квітці дірочку, через яку добираються до нектару. Це важка, але виправдана робота для комах.
Щороку зацвітає в Україні Бузковий гай. Розташований він на південній околиці Диканьки, що у Полтавській області. Площа гаю - 2 гектари. З 1969 року ця ботанічна пам'ятка природи радує своїм цвітом усіх охочих. Має цей гай і свою легенду. Відомо, що поблизу цього гаю мешкала родина Кочубеїв, яка потерпала від туберкульозу - тоді ще невиліковної хвороби.
фото – Оксана КРИШТАЛЕВА, Львів
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!
Підтримайте Korali.info!
Become a Patron!
28.04.2018