Цвіте магнолія

Пора цвітіння магнолій – лише тиждень. Однак ця пора чудова. Легенда про магнолію.

dsc08278

Свою назву квітка магнолія (Magnolia) одержала на честь французького ботаніка П’єра Маньоля (Pierre Magnol). На світі є понад 210 видів цих прекрасних кущів та дерев. Магнолії з’явилися близько 140 млн. років тому. Магнолієві є одними з найдревніших квіткових рослин. Їхні залишки знаходять ще в середньокрейдових відкладах.

Так-так, є магнолії кущові, котрі за багато років ледве переростають людський зріст, а є такі, які можуть сягати 30 м заввишки.

Щодо кольору квітів, то найпоширеніші темнорожеві, рожеві з білим, ванільно-жовті та відверто білі. В Україні росте декілька видів: рожева магнолія Суланжа, біла магнолія Кобус та фіолетова магнолія Ленне.

Пора цвітіння магнолій цікава тим, що після зими на безлистих гілках спершу з’являються квіти. Ці квіти схожі на великі гарні ліхтарики. І коли через тиждень квіти перецвітають, лише тоді гілки магнолій вкриваються свіжим зеленим листям. Так само, до речі, цвіте й сакура.

dsc08253

Із магноліями пов’язано багато легенд.

Так, одна китайська легенда оповідає про те, що колись магнолія не квітнула, а лише стояла посеред площі та дарувала затишок усім охочим. Та ось одного разу в цю місцевість вдерлися вороги, убили селян і залишили в полоні лише сотню дівчат. Полонянок вони зв’язали під тією магнолією. А дівчата вирішили не датися в руки ворогам, тому і стали квітами магнолії. Вороги довго не могли здогадатися, куди ж поділись прекрасні полонянки і чому дерево враз зацвіло так розкішно.

Японська легенда оповідає про дівчину Кейко. Вона вміла робили чудові квіти й оживляла їх краплинами своєї крові. Кейко була закохана в юнака, котрий змусив її віддати останню крапельку крові, щоб оживити свої квіти для багатого замовника на ім’я Магнол.

Японська легенда про дівчину Кейко закінчилась сумно – Кейко померла. Але залишилися жити ті дивні рослини із чарівними квітками, які Магнол на свою честь назвав магноліями. Кейко виготовляла й оживляла свої штучні квіти в ім’я кохання – щоб догодити коханому. Напевно, тому квіти красуні-магнолії ототожнюють із торжеством щирої, нескінченної любові…

На території України магнолії цвітуть у Ботанічних садах та на доглянутих приватних садибах. Однак, вважають, що місто Стрий Львівської області може претендувати на статус міста магнолій.

фото – Оксана КРИШТАЛЕВА, Львів