Цвіте магнолія

Свою назву квітка магнолія (Magnolia) одержала на честь французького ботаніка П'єра Маньоля (Pierre Magnol). На світі є понад 210 видів цих прекрасних кущів та дерев. Магнолії з’явилися близько 140 млн. років тому. Магнолієві є одними з найдревніших квіткових рослин.
Так-так, є магнолії кущові, котрі за багато років ледве переростають людський зріст, а є такі, які можуть сягати 30 м заввишки.
Щодо кольору квітів, то найпоширеніші темнорожеві, рожеві з білим, ванільно-жовті та відверто білі. В Україні росте декілька видів: рожева магнолія Суланжа, біла магнолія Кобус та фіолетова магнолія Ленне.
Пора цвітіння магнолій цікава тим, що після зими на безлистих гілках спершу з'являються квіти. Ці квіти схожі на великі гарні ліхтарики. І коли через тиждень квіти перецвітають, лише тоді гілки магнолій вкриваються свіжим зеленим листям.

Із магноліями пов'язано багато легенд.
Так, одна китайська легенда оповідає про те, що колись магнолія не квітнула, а лише стояла посеред площі та дарувала затишок усім охочим. Та ось одного разу в цю місцевість вдерлися вороги, убили селян і залишили в полоні лише сотню дівчат. Полонянок вони зв'язали під тією магнолією. А дівчата вирішили не датися в руки ворогам, тому і стали квітами магнолії. Вороги довго не могли здогадатися, куди ж поділись прекрасні полонянки і чому дерево враз зацвіло так розкішно.
Японська легенда оповідає про дівчину Кейко. Вона вміла робили чудові квіти й оживляла їх краплинами своєї крові. Кейко була закохана в юнака, котрий змусив її віддати останню крапельку крові, щоб оживити свої квіти для багатого замовника на ім’я Магнол.
Японська легенда про дівчину Кейко закінчилась сумно – Кейко померла.
На території України магнолії цвітуть у Ботанічних садах та на доглянутих приватних садибах. Однак, вважають, що місто Стрий Львівської області може претендувати на статус міста магнолій.
фото – Оксана КРИШТАЛЕВА, Львів
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!
Підтримайте Korali.info!
Become a Patron!
28.04.2018