«Чорна п’ятниця» та п’ятниця 13-те

Усе це — витівки нумерології, науки про числа і про їхній вплив на людський розум. Є мудрагелі, котрі, днями сидять і щось додають, віднімають, множать, ділять, зіставляють факти і дати та роблять висновки. Ні, це не математики і навіть не завжди — астрологи. Це — нумерологи, для яких цифри — фундамент всього світу!
Є декілька версій щодо походження забобону боятися п'ятниці 13-го. Сягає він XIV ст. У п'ятницю 13 жовтня далекого 1307 року французький король Філіп IV наказав заарештувати та піддати тортурам тисячі лицарів-тамплієрів. Наукових чи історичних підтверджень цього бракує, але спрацювала потужна сила телебачення, зокрема фільм “Код да Вінчі”.
Інша версія скеровує нас до скандинавського міфу про святкову вечерю у Валгаллі.
Ще одна версія походження забобону вказує на зв'язок між п'ятницею 13-го з місячним календарем, відповідно до якого, у тринадцятий день починається повна фаза місяця, (українською - повня). В період повні не рекомендують починати важливі справи, робити хірургічні операції, зачинати дітей. Як свідчать статистичні дані, під час повні спостерігається сплеск злочинності, самогубств, загострення хвороб, спалах нещасних випадків та аварій.
П'ятницю вважають нещасливим днем ще й тому, що цього дня був розп'ятий Ісус Христос. До того ж, за свідченням деяких дослідників, розп'яття відбулося 13 числа місяця нісана єврейського календаря. До того ж, саме у п'ятницю вночі за релігійними віруваннями, перед єврейським суботнім шабатом завше активізувалися темні сили.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Навіть у такій розвиненій країні, як США, є чимало страхополохів, котрі панічно бояться п’ятниці, 13-го числа. Їх понад 21 мільйон людей. У цей день вони відмовляються виходити на роботу, подорожувати літаками і навіть виходити на вулицю. Втрати від нездійсненних продажів товарів та послуг у цей день тільки у США сягають 800–900 мільйонів доларів. А втім є в американців інша крайність — це чорна п’ятниця.

Чорна п'ятниця — це п'ятниця після Дня подяки.
У Чорну п'ятницю магазини відкривають дуже рано— близько 5 ранку, а деякі найбільші торговельні мережі — навіть опівночі. Першим покупцям пропонуються серйозні знижки — це робиться для того, щоб залучити в магазини якомога більше покупців. Наслідки такого глуму відомі — потрощені вітрини, понівечені полиці, збуджені покупці. На жаль, це стало поширеним і в нас, хоч нічого спільного із нашими традиціями не має.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
Дякуємо!