Джазові мелодії українського Різдва

Сучасні українські джазові виконавці піднесли традиційні колядки до світового рівня та довели, що їх можуть слухати в цілому світі. Джазові колядки звучать вишукано, настроєво і оригінально.

dzhazovi_kolyadki

Програма “Різдво” від проекту “Jazz KOLO” Ігоря Закуса презентує джазові обробки українських колядок та щедрівок, а також авторські п’єси Ігоря Закуса та Олега Пашковського. Ігоря Закуса справедливо вважають найкращим бас-гітаристом України. У його музиці присутні техніка, вражаючі мелодії та українська мелодика зі звуком світового рівня. Стилі, в яких працює український джаз-мен: funk-fusion, smooth та pop-jazz.

“Сніжність” від Юлії Лорд та Юрія Гнатковського (2006). Автором ідеї, а також адаптацій, слів, музики та виконання є сам Юрій Гнатковський. “Сніжність” – чи не перша спроба перенести на український музичний ґрунт своєрідний жанр Very specially Christmas, вельми популярний передусім на американському континенті. Світові колядки в українському перекладі тепер більш доступні та їх можна підспівувати.

“Щедрий вечір з добрим джазом” гурту ShockolaD і друзів – це щорічні концерти в часі Різдвяних свят, котрі збирають однодумців та шанувальників доброї музики. Окремі композиції легко знайти в інтернеті та пірнути у джазові хвилі різдвяного настрою.

Man Sound ” Joy to the World” (2006) – віртуози акапельного співу, колектив з Києва до свого альбому долучив світові колядки англійською. Щоправда, є серед них і знаменитий “Щедрик”, яким українці пишаються і який у світі знають як “Carol of the Bells”.

“Додому на свята” від тернопільського гурту “Джазова фіра”. Тут зібралися досвідчені, талановиті музиканти разом із солісткою Іриною Мазур, яким стало вже трохи затісно в рамках фольку та року. Не настільки, щоб зовсім відмовитися від мови цих стилів – але достатньо, щоб однією з основних прикрас своєї музики зробити джазову гармонію. Альбом можна розглядати і як джаз-фольк, і як етно-лаунж, і просто як досвід сучасної обробки народної музики. У будь якому разі, робота звучить цікаво і дуже приємно.

Юлія Рома, “Радуйся. Українські колядки та щедрівки” (2011) – альбом створено у джазовому стилі. Традиційні колядки у виконанні найкращих джазових виконавців звучать свіжо і цікаво.

А для тих, хто надає перевагу іншим стилям, пропонуємо прочитати схожу статтю “Мелодії Різдвяних свят”.