Традиційні колядки відійшли у минуле. Зате сучасна українська естрада сплодила і записала розмаїті альбоми на всякий стиль і смак. І це тішить. Колядки тепер звучать дуже сучасно, драйвово, настроєво і по-різному. Найціннішими у цьому списку є давні мелодії, які “відсвіжили” українські виконавці, переосмисливши по-новому. Цей список завжди можна доповнити.
“Різдвяні сни” Оксани Герасименко та Мирона Блощичака – це чудове поєднання класичної бандури та духових інструментів, авторське аранжування відомих колядок та віртуозне виконання.
“Різдвяні фантазії” – симфонічна сюїта Юрія Саєнка, яка за настроєм і виконанням нагадує новорічну барвисту ковдру із різних настроєвих клаптиків. А втім, дуже вишукана, емоційна і самобутня.
“Різдво для двох” Павла Табакова (2008) – до збірки увійшло 11 колядок і новорічно-різдвяних пісень. Вісім з них – авторські. Стилістично в альбомі звучить джаз, поп-рок і фольк. Та трішки мелодій про кохання.
Оксана Муха “Колядки та щедрівки” (2014) – зібравши найкращих українських музикантів, Оксана Муха створила стильний альбом. Окрім відомих і впізнаваних колядок сюди увійшли автентичні, а також пісні колядницького циклу “Коза”, “Маланка”, “Павочка ходить”.
Андрій Заліско, альбом “Різдвяний” (2007). Перший наклад нового альбому “Різдвяний” розлетівся буквально за пару тижнів. Львівський співак переспівав традиційні колядки, додавши до знайомих мелодій морозяної свіжості та святкових вогників.
“Колядки та новорічні пісні” Наталки Карпи. Переважно тут можна знайти традиційні українські різдвяні пісні, але є також авторські композиції, і авторкою парочки з них стала саме Наталка Карпа. Альбом витриманий у звичній для Карпи стилістиці – це поп-музика танцювально-ліричного характеру – але, завдяки заявленій темі, зі святковим присмаком.
“Різдво Христове” Олександра Спаринського, (2000) містить 19 різдвяних композицій у виконанні кращих українських народних та класичних колективів, а також велику мультимедійну частину.
“З нами Бог!” Остапа Стахіва (2008) – навколо нього згуртувалося багато талановитих людей: Олег Розумовський, Мирон Блощичак, камерний оркестр “Віртуози Львова” – далеко не повний перелік тих, хто взяв участь у створенні альбому. Саме тут можна знову послухати, як Остап Стахів грає на бандурі.
“Вам колядочка” від фольк-бенду “Бурдон” (2006) – спонтанний дарунок до свята, адже сам альбом не був запланованим. Композиції зачаровують спокійною глибиною барв, якимось дійсно світлим, мудрим ставленням до прочитання вихідних речей.
“Квартет Сокальських. Коляди”. Український альбом Квартету Сокальських містить різдвяні пісні далеко не одних лише українців. Ви зустрінете тут колядки Франції, Англії, Уельсу, Швеції, Австрії, США, Іспанії, Німеччини. всі пісні виконуються мовами оригіналу.
“Добрий вечір тобі…” від співачки Руслани (2003) – новорічно-різвяний альбом, який зібрав друзів та однодумців. Цей альбом дуже різний за настроями і звучанням, саме тому він цікавий і не нудний.
Troye Zillia потішило нас двома альбомами: EP “RIZDVO” та новішим “Райські пташки” (2018) – обидва цікаві та самобутні. Ці альбоми від молодого львівського гурту цінні тим, що представляють світові колядки у супроводі сучасної бандури та перкусій.
“Коляда-колядка” від львівського гурту “Менестрелі” (2003) – чи не єдиний їхній спільний проект. Його можна знайти та послухати в інтернеті. Окремі учасники цього гурту успішно переспівали спільне напрацювання у власному форматі. Однак, саме пісні цього альбому часто крутять по радіо і на концертах. Тому що файні.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
“Різдво у Львові” – чудові композиції від октету “Орфей”, який частіше можна почути за кордоном. Музиканти виступають не тільки у складі 8-ми чудових голосів, а й беруть участь у спільних концертах з іншими колегами по сцені.
“Вселенная, веселися!” від чоловічої хорової капели “Дударик” (2003) тішить шанувальників колядок янгольськими голосами і вишколеним співом. У компакт-диску зібрано 25 композицій в чудовому аранжуванні.
“Різдвяні колядки” у виконанні чоловічого хорового ансамблю “Pro Anima” був створений у лютому 2001 року, групою однодумців, які виявили бажання відроджувати і пропагувати церковно-богослужбову музику та брати активну участь в богослужіннях.
«Наше Рiздво» – спільний альбом співака Тараса Чубая, а також гуртів «Плач Єремії» «Скрябін» Юлії Лорд і Андрія Підлужного (Нічлава). Виданий у 1999 році. Переспіви гітів із цього альбому виконують протягом 18 років.
«Україна колядує» Ірини Федишин (2007) – для тих, хто любить традиційний спів і доступне виконання. Колядки та зимові пісні Ірини Федишин зігрівають родинним теплом, їх легко підспівувати і приємно слухати.
“З неба до землі” від акапельної формації “Піккардійська терція” (2004) представляє українським слухачам традиційні пісні в оригінальному аранжуванні та виконанні.
Читайте також статтю “Джазові колядки українського Різдва”!