Як правильно зробити освітлення на кухні: поради та тенденції

Освітлення кухні можливо зробити правильно за допомогою хороших світильників. Вибір освітлювальної техніки-це досить комплексний захід. Світло повинне виконувати одночасно кілька функцій: створювати комфорт і затишок і одночасно добре висвітлювати стільницю та плиту. Є кілька способів, щоб облаштувати приміщення, де проводиться підготовка страв і прийом їжі.

svitlo_kuhnya

Основні принципи та зонування освітлення в кухні

Дизайн освітлення кухні – це дотримання “золотої середини”. Освітлення повинно бути рівномірним і досить яскравим. Розділяється воно зазвичай по декількох зонах.

Перш за все-це стельові світлодіодні світильники, це можуть бути: точкові моделі, підвісні ліхтарі доповнені LED бра.

Встановлювати їх можна у великих і маленьких приміщеннях, їх переваги:

  1. Простота монтажу.
  2. Економічне рішення для невеликого простору.
  3. Ціна невисока.
  4. Висвітлюють великі площі.

Нормальним вважається потік в межах 240 люменів на один квадратний метр кухні.

Загальне освітлення

Щоб створити світло на кухні звертати необхідно увагу на джерела світла:

  • Лампа розжарювання. Ці прилади йдуть в історію, вони не економічні і недовговічні.
  • Люмінесцентний. Девайси є енергозберігаючими, термін роботи досить тривалий. Мають нестандартні розміри (занадто великі), тому встановлювати їх можна далеко не скрізь. Не завжди вдається підключити диммер.
  • Світлодіоди. Для кухні ці лампи підходять ідеально. Мають вони тривалий термін служби, дають інтенсивний і одночасно м’який світловий потік. Важливо також, що вони не містять ртуті або фосфору, останні роки ціна на вироби знижується.

Освітлення робочої зони

Фахівці підрахували, що відстань від робочої зони до світлового приладу має бути не менше 65 см.Для освітлення робочої зони повинна бути достатня яскравість. Цілком допустимо встановити диммер з корегуванням інтенсивності випромінювання. Враховувати також слід, що кухня – це приміщення де буває висока вологість і перепад температур. Світильники повинні споряджатися захисними плафонами. Нормальною протекцією вважаються ступены: IPx2-IPx4.

Нерідко встановлюються сенсорні або інфрачервоні вимикачі, що також корисно, коли йде процес приготування страв.

При проектуванні світлового потоку враховуються:

  1. кількість світильників;
  2. розмір приміщення;
  3. висота стель;
  4. забарвлення стін;
  5. параметри вікон.

Приклад:

Світильники для дитячої підбирають під один відтінок, тоді як на кухні можна поєднувати найрізноманітніші кольори. Для освітлення обідньої зони розміщують лампи, що дають жовтуваті відтінки (3000 К). Над робочою зоною для якісного освітлення необхідні лампи 4500 К.

Освітлення їдальні

Для формування освітлення обідньої зони, комфортного прийому їжі допускається використання різних стилів. Для мініатюрної кухні застосовуються настінні бра. У квартирах “лофт” з високими стелями використовуються:

1. Люстри з підвісами.

2. Торшери.

3. Точкові діодні вироби.

Стіл повинен повністю висвітлюватися. Якщо світильники занадто високо, то вони підкреслюють обсяг приміщення. Якщо освітлювальний прилад знаходиться близько до обіднього столу, то формується камерна атмосфера.

Для раціонального освітлення є велика кількість варіантів:

Підвісний. Класичні люстри або абажури; Часто використовуються в квартирах лофт. Використовувати можна в якості базового і локального освітлення. Інтер’єр може бути будь-який: від хайтек до модерну.

Накладний. Невеликі плоскі люстри і панелі. Вироби фіксуються на стелях, не займають багато місця, виглядають ненав’язливо. Створюють загальне і локальне освітлення, яке вигідно відрізняється рівним світлом.

Точковий. Мініатюрні лампи – це досить потужні моделі. Часто використовуються в гіпсокартонних багаторівневих стелях.

Додаткове та декоративне освітлення кухні

Цифрові технології дозволяють використовувати спеціальне програмне забезпечення, а також пульти. Зміна яскравості може відбуватися за допомогою пульта або смартфона.

Точкові світильники в підставці встановлюються на підвіконня або тумбу. Спеціальні діодні підсвічування на підлозі дозволяють «підняти» стелю в приміщенні, формуючи більший обсяг.

Сучасні тенденції в освітленні кухонь

Сучасні тенденції в освітленні досить очевидні. LED технології впевнено завойовують ринок, тому подібні моделі в різних виконаннях будуть лідирувати в найближчі роки. Сучасні бра на стіну з світлодіодів дозволяють «формувати» простір приміщення на свій розсуд. За допомогою диммера і пульта можливо регулювати інтенсивність світла.

Також користуються популярністю навісні і накладні моделі.

Все більшої популярності набуває периферійне підсвічування. Воно дозволяє робити акцент на дизайнерських фрагментах або цоколі кухонного гарнітура. Світлодіодні стрічки можна встановлювати навіть в самих важкодоступних місцях.

Поради щодо розміщення світильників на кухні

Рекомендовано розділити кімнату на зони за їх функціями та окремо підсвітити кожну з них.

Виділення поверхонь певних зон, затемнення можливих недоліків, візуальне розширення і збільшення або, навпаки, звуження – можливості світла широкі.

Якщо ваша мета – створення простору, обирайте суворі форми та плавні лінії.