Історія фотографії

istoriya_fotografii.jpg (152.22 Kb)

Фотогра́фія (від грецького φώς (φωτός) — світло та γράφω — пишу) — сукупність різноманітних науково-технічних засобів і технологій, які мають на меті реєстрацію одиничних довготривалих зображень об’єктів за допомогою світла.

Фотографія за використанням науково-технічних засобів може умовно бути поділена на: фотографію традиційну (аналогову), яка базується на досягненнях оптики та хімічних технологій в галузі світлочутливих матеріалів. Аналогова фотографія у свою чергу поділяється на монохромну (зокрема, чорно-білу) та кольорову. Фотографію електронну, яка базується на електроннооптичних технологіях і технічних засобах, як аналогових, так і цифрових (або дігітальних) – цифрова фотографія. Назву «фотографія» було обрано у Французькій академії в 1839 році. Перше закріплене зображення було зроблено в 1822 році французом Нісефором Ньєпсом (Nicephore Niepce), але воно не збереглося до наших днів. Тому першої в історії фотографією вважається знімок «вид з вікна» отриманий Ньєпсом в 1826 році за допомогою камери-обскури на олов'яній пластинці, покритої тонким шаром асфальту.


Експозиція тривала вісім годин при яскравому сонячному світлі.

Дагерротип. В 1839 році француз Жак Дагерр (Jacques Daguerre) опублікував спосіб одержання зображення на мідній пластині, покритої сріблом. Після тридцятихвилинного експонування Дагерр переніс пластину в темну кімнату і якийсь час тримав її над парами нагрітої ртуті. Як закріплювач зображення Дагерр використав поварену сіль. Знімок вийшов досить високої якості — добре пророблені деталі як в світлах, так і в тінях. Свій спосіб одержання фотографічного зображення Дагерр назвав дагерротипія.


Практично в той же самий час англієць Вільям Генрі Фокс Тальбот винайшов інший спосіб одержання фотографічного зображення, що назвав калотипією. Як носій зображення Тальбот використав папір, просочений хлористим сріблом. Тальбот одержав перший у світі негатив. Експозиція тривала біля години, на знімку — ґратчасте вікно будинку Тальбота.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

В Україну фотографію принесли в 1840-их pp. чужоземні фотографи, учасники щорічних міжнародних Київських ярмарків — «Контрактів», які часто залишалися на Україні; першими фотографами-поселенцями були французи «Жак» і Шарль-Поль Гербст. У 1860 — 90-их pp. відкрилися фотостудії професіоналів в Одесі, Харкові, Полтаві та ін. більших містах.


До 1914 в самому Києві працювало бл. 70 комерційних фотографів.

Фотографію викладають на кінооператорському факультеті Київського Театрального Інституту ім. Карпенка-Карого; техніку фотографії — також у Львівському Поліграфічному Інституті. Виробництво фотоматеріалів — кіноплівки і великоформатні фотоплівки виробляються в м. Шостка, Сумської області, фотографічний папір на фотофабриках в Києві і в Переяславі-Хмельницькому. На данный момент в Україні діє "Національна спілка фотохудожників України" (НСФХУ).


Вона була заснована ще в грудні 1989 в м. Київ. На сьогодні НСФХУ перетворилась у велику й поважну організацію фотомитців, що має свої творчі осередки в усіх обласних центрах України та АР Крим.

Найсучасніші фотографії використовують цифрові можливості та якісну комп'ютерну обробку. Дуже популярним став фотошоп та інші схожі програми, у яких можна обробляти зображення на розмір вашої фантазії та уміння. Стали популярними маленькі приватні фотостудії та самознимкування, більш відомі як "селфі". Ставлення до фотографії кардинально змінилося, але бажання фіксувати щасливі події та миттєвості життя залишились такими ж, як і 100 років тому.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.