Кукурудза

kukurudza.jpg (322.22 Kb)

- Кукурудза ще з давніх часів була основною їжею мексиканців та індіанців. У Європу насіння кукурудзи привіз сам Христофор Колумб.

- Один акр кукурудзи усуває з повітря 8 тонн вуглекислого газу. Через це, кукурудза є однією з найбільш важливих рослин для збереження екології.

- У 1960-х у СРСР існувало два ”кукурузники”: український літак Ан-2, який розпорошував над полями отрутохімікати й гербіциди, та перший секретар Микита Хрущов. Кукурудза покорила радянського керівника в Америці, де він побував із офіційним візитом 1959 року. Микита Сергійович відвідав господарство фермера Роквела Гарста у штаті Айова.


Американець продемонстрував гостеві поля гібридних сортів кукурудзи. Повернувшись додому, перший секретар наказав засіяти кукурудзою весь Радянський Союз.

- Зазвичай кукурудза буває жовтого кольору, але існує червона, фіолетова, синя і навіть чорна кукурудза. Окремі сорти беруть для попкорну.

- З кукурудзи роблять спирт. Зі 100 кг кукурудзи виходить 37-40 л спирту. А ще з кукурудзи виготовляють понад півтисячі продуктів, використовуючи не тільки зерна, а й листя, стебла і обгортки качанів.


З кукурудзи роблять корми для тварин, клейстер, плаcтик, штукатурку, промислові фільтри і багато іншого.

- Постійне вживання кукурудзи в їжу залишає наш організам молодим і бадьорим. Осмобливо корисний жінкам, котрі дбають про себе.

- Кукурудзу краще варити без солі, інакше вона стане дуже жорсткою. Стара кукурудза вариться понад 2 години, а молода – лише 15 хвилин.

- Із кукурудзи готують багато страв, зокрема - легкі салати, соуси і навіть суп.

- Ба́нуш або ба́нош — страва, яку готують із кукурудзяного борошна і сметани, заправлена шкварками, грибами та бринзою тощо. Поширена в карпатському регіоні України.

- Слово бануш, банош, балмуш походить від рум.


balmoș, balmuș, що в свою чергу, запозичене через болг. балмуш з тур. bulamaç («борошняна каша для дітей»), утвореного від bulmak («перемішувати»).

- Те що ми називаємо кукурудзою, в світі називається - «маїс».

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

- Кукурудза, тенгериця, киндириця, кукуріца, папшойя, мелай – так, по-різному, закарпатці називають кукурудзу.

- Попкорн (баранці, бахканці, пуканики, повітряна кукурудза, англ. popcorn) — їжа, що є зернами кукурудзи, які вибухнули зсередини при нагріванні.


Зазвичай подається підсоленим або підсолодженим, іноді з карамеллю.

- Старші люди жартівливо називають попкорн поп-кормом. :)

- Без попкорну неможливо уявити перегляд фільмів у кінотеатріах США, а тепер уже й нашиі. У Північній Америці попкорн є традиційною закускою в кінотеатрах, в яких продається починаючи з 1912 року.

- Кукурудзяне віскі, "бурбон", стало популярно всюди.

- Гуцули і закарпатці віддають перевагу кукурудзі, адже у гірських умовах вона росте значно краще, аніж пшениця. З кукурудзяного борошна печуть різні страви.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!