– Кукурудза ще з давніх часів була основною їжею мексиканців та індіанців. У Європу насіння кукурудзи привіз сам Христофор Колумб.
– Один акр кукурудзи усуває з повітря 8 тонн вуглекислого газу. Через це, кукурудза є однією з найбільш важливих рослин для збереження екології.
– У 1960-х у СРСР існувало два ”кукурузники”: український літак Ан-2, який розпорошував над полями отрутохімікати й гербіциди, та перший секретар Микита Хрущов. Кукурудза покорила радянського керівника в Америці, де він побував із офіційним візитом 1959 року. Микита Сергійович відвідав господарство фермера Роквела Гарста у штаті Айова. Американець продемонстрував гостеві поля гібридних сортів кукурудзи. Повернувшись додому, перший секретар наказав засіяти кукурудзою весь Радянський Союз.
– Зазвичай кукурудза буває жовтого кольору, але існує червона, фіолетова, синя і навіть чорна кукурудза. Окремі сорти беруть для попкорну.
– З кукурудзи роблять спирт. Зі 100 кг кукурудзи виходить 37-40 л спирту. А ще з кукурудзи виготовляють понад півтисячі продуктів, використовуючи не тільки зерна, а й листя, стебла і обгортки качанів. З кукурудзи роблять корми для тварин, клейстер, плаcтик, штукатурку, промислові фільтри і багато іншого.
– Постійне вживання кукурудзи в їжу залишає наш організам молодим і бадьорим. Осмобливо корисний жінкам, котрі дбають про себе.
– Кукурудзу краще варити без солі, інакше вона стане дуже жорсткою. Стара кукурудза вариться понад 2 години, а молода – лише 15 хвилин.
– Із кукурудзи готують багато страв, зокрема – легкі салати, соуси і навіть суп.
– Ба́нуш або ба́нош — страва, яку готують із кукурудзяного борошна і сметани, заправлена шкварками, грибами та бринзою тощо. Поширена в карпатському регіоні України.
– Слово бануш, банош, балмуш походить від рум. balmoș, balmuș, що в свою чергу, запозичене через болг. балмуш з тур. bulamaç («борошняна каша для дітей»), утвореного від bulmak («перемішувати»).
– Те що ми називаємо кукурудзою, в світі називається – «маїс».
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
– Кукурудза, тенгериця, киндириця, кукуріца, папшойя, мелай – так, по-різному, закарпатці називають кукурудзу.
– Попкорн (баранці, бахканці, пуканики, повітряна кукурудза, англ. popcorn) — їжа, що є зернами кукурудзи, які вибухнули зсередини при нагріванні. Зазвичай подається підсоленим або підсолодженим, іноді з карамеллю.
– Старші люди жартівливо називають попкорн поп-кормом. 🙂
– Без попкорну неможливо уявити перегляд фільмів у кінотеатріах США, а тепер уже й нашиі. У Північній Америці попкорн є традиційною закускою в кінотеатрах, в яких продається починаючи з 1912 року.
– Кукурудзяне віскі, “бурбон”, стало популярно всюди.
– Гуцули і закарпатці віддають перевагу кукурудзі, адже у гірських умовах вона росте значно краще, аніж пшениця. З кукурудзяного борошна печуть різні страви.